Yaz mevsiminin yeri, Öğretmen Ağı’nda ayrıdır. Çünkü her yaz, yüzlerce öğretmen, eğitimci ve farklı disiplinlerden sivil toplum kuruluşları ve oluşumların bir araya geldiği “Değişim Elçileri Yaz Buluşması” düzenlenir. Yaz Buluşması, yıl boyu üretilenlerin kutlandığı ve bir sonraki senenin plandığı, onlarca şehirlerden, farklı branş ve kademelerden öğretmenlerin birbirinden beslendiği ve birlikte ürettiği bir eğitim festivaline dönüşür. Mücbir sebeplerden dolayı, Öğretmen Ağı’nın gelenekselleşen Değişim Elçileri Yaz Buluşması 2020’de dijitalde yapılacak. 

1 Temmuz Çarşamba ve 2 Temmuz Perşembe tarihlerinde gerçekleşecek buluşma, “Burası Tamamen Bizim” mesajıyla koşullar ne olursa olsun tamamen öğretmenlerin olan çevrimiçi bir alan yaratacak. Bu yıl 4.sü gerçekleşecek olan buluşmada, Değişim Elçisi öğretmenler, buluşmaya partner olan sivil toplum kuruluşları ve oluşumları, Öğretmen Ağı’nın ana destekçisi 6 Vakıf ve Ağ’ın yürütücüsü Eğitim Reformu Girişimi bir arada olacak.

 


Açıklama: Değişim Elçileri sizi Yaz Buluşması’na davet ediyor. Çünkü Burası Tamamen Sizin.2 gün boyunca Değişim Elçisi öğretmenler yıl boyu oyunlaştırma, yaratıcı düşünme, eleştirel düşünme, eğitim teknolojileri, şiddetsiz iletişim, ekoloji, çocuk hakları gibi pek çok farklı temada ürettikleri çalışmaları kutlayacak ve içinden geçtiğimiz bu zamanları birlikte anlamlandırarak yeni döneme hazırlanacak. 

Yaz Buluşması’na nasıl katılabilirim? 

Yaz Buluşması, yalnızca Öğretmen Ağı Değişim Elçisi öğretmenlerin katıldığı bir etkinliktir. 2020 Değişim Elçileri Yaz Buluşması her zamankinden farklı olarak, bu yıl ilk kez herkesin katılabileceği iki farklı oturum da içeriyor. Öğretmen Ağı Youtube hesabından, 1 Temmuz Çarşamba günü saat 18.00 ile 20.00 saatleri arasında “Eğitimin Yarınını Şekillendirmek” başlığıyla yapılacak canlı yayın, eğitimin geleceğinde bir yeri olan herkese hitap ediyor.

Önce ‘Yaratıcı Problem Çözme’, ardından ‘Eleştirel Düşünme’ becerilerinin öngörülemez zamanlarda eğitime nasıl katkı sunduğun odaklanacak olan canlı yayında, öğretmeninden velisine, okul liderlerinden eğitim fakültesi öğrencilerine herkesin fikrini belirtebileceği mini anketler de olacak.

Bildirimleri almak için Öğretmen Ağı Youtube kanalına şimdiden abone olun, canlı yayınları kaçırmayın. 

Değişim Elçileri Yaz Buluşması, Öğretmen Ağı’nda ‘Kavuştay’ olarak da bilinir. Buluşma biraz çalıştaya benzer; herkes birlikte üretir ve çalışır. Biraz da kavuşmaktır, birlikte aynı Yaratıcı Problem Çözme Programı’nı tamamlamış öğretmenler aylar sonra birbirini yeniden görür, yıl boyu ismini duyan ama hiç tanışmamış meslektaşların tanışma zamanıdır. O yüzden yıl boyu üretilenleri kutlama, oturumlarla sınırlı kalmayacak, dijital bir partiyle taçlandırılacak. ‘Bağ kurmadan ağ kurulmaz’ şiarıyla her yıl düzenlenen ve öğretmenlerin tasarladığı sosyalleşme aktivitelerinin en şaşalısı olan parti,  bu yıl gözünü uzaya dikti. Yaz Buluşması, ‘fütüristik’ temalı dijital parti ile kapanacak.Yaz Buluşması için neler yapabilirim? 

Yaz Buluşması, katılan Değişim Elçisi öğretmenler için birbirinden beslenme ve ilham alma imkanı sunuyor. Öğretmenler, farklı şehirlerde yaşayan yüzlerce meslektaşı ve eğitimin paydaşlarıyla bir araya gelerek çevre ediniyor. Yıl boyu ürettiği çalışmaların yarattığı değişime tanık oluyor ve değer gördüğü bir ortamda vakit geçirerek güçleniyor. 

Öğretmen Ağı çalışmalarını takip edip Ağ’ı takdir ettiyseniz, bu çalışmaların herhangi birinin kişisel veya mesleki gelişiminize katkı sunduğunu düşünüyorsanız, Yaz Buluşması’ndan daha fazla kişinin haberdar olmasını sağlayın. Bu başarının mimarı olan Değişim Elçisi öğretmenlerin yarattığı değişimin etkisini çoğaltın. Bunun için önce kendi çevrenizle Yaz Buluşması’nı paylaşın. İsterseniz bu sayfayı Öğretmen Ağı ile ilgileneceğini düşündüğünüz bir yakınınıza yollayın, isterseniz Ağ’ın sosyal medya hesaplarındaki duyurulara kendi hesabınızda yer verin. 

Sadece duyurmakla kalmayın, 1 Temmuz Çarşamba akşamı saat 18.00 - 20.00 arasında düzenlenecek canlı yayınlara katılın. Zor zamanlarda ne kadar hayati öneme sahip olduğunu fark ettiğimiz Yaratıcı Problem Çözme ve Eleştirel Düşünme becerilerini eğitim geleceğine nasıl taşıyacağımızı birlikte tartışalım. 

Eğer bir basın mensubuysanız, Değişim Elçileri Yaz Buluşması’nı haberleştirin. İhtiyaç duyacağınız tüm bilgiler buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz #YazBuluşması2020 Basın Kiti’nde. Değişim Elçileri Yaz Buluşması 2020 ve Öğretmen Ağı hakkında detaylı bilgi almak ve Yaz Buluşması hakkında röportaj yapmak için İletişim Sorumlusu Fulden Ergen ile ([email protected]) irtibata geçin. 
Yaz Buluşması’nı kimler düzenliyor

Değişim Elçileri Yaz Buluşması, Öğretmen Ağı’nın kendisi gibi, kolektif bir emeğin sonucu. Öğretmen Ağı Ağ Etkileşim Sorumlusu Irmak Akıncı Canbaz’ın koordinatörlüğünde, onlarca kişi ve kurumun destek verdiği, öğretmenlerin ortak aklıyla düzenlenen bir etkinlik.

Yaz Buluşması Çalışma Grubu 40 Değişim Elçisi öğretmenden oluşuyor:

 Çalışma Grubu

Buluşma’yı, Öğretmen Ağı Kolaylaştırıcı Ekip organize ediyor. Öğretmen Ağı Kolaylaştırıcı Ekip ile tanışmak için tıklayın.

Buluşma, Öğretmen Ağı’nın birlikte çalıştığı pek çok kurumun partnerliğinde gerçekleşiyor.Yaz Buluşması partnerleri ile tanışın.


 Ağ’ın yürütücülüğünü üstlenen Eğitim Reformu Girişimi ile Öğretmen Ağı’nın ana destekçisi olan ve Türkiye’de, eğitim alanında faaliyet gösteren öncü 6 Vakfın; Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), Aydın Doğan Vakfı, Enka Vakfı, Mehmet Zorlu Vakfı, Sabancı Vakfı ve Vehbi Koç Vakfı katkıları Yaz Buluşması’nı mümkün kılıyor.  

Basın Kiti İçin Tıklayın

Ana Destekçilerimiz

  • sponsor1.svg
  • sponsor2.svg
  • sponsor3.svg
  • sponsor4.svg
  • sponsor5.svg
  • sponsor6.svg
  • Yürütücü

Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazla BilgiKabul Ediyorum