Öğretmen Ağı ve Hatay İl Millî Eğitim Müdürlüğü

arasında işbirliği protokolü imzalandı

6 Şubat 2023’te gerçekleşen Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremler sonrası eğitimin yeniden inşası için, kritik role sahip olan öğretmenlerin güvenli, iyi olma hâli önceliklendirilen bir ortamda ve meslektaş dayanışması içinde olmaları çok önemli.

Öğretmen Ağı olarak nitelikli eğitimin yeniden inşası yolunda, öğretmenlerin iyi olma hâlini ve çocuğun üstün yararını gözeten sürdürülebilir destek mekanizmaları için, öğretmen inisiyatifi ve nitelikli işbirlikleri aracılığıyla çalışıyoruz. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızın bir yenisi Hatay İl Millî Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçti. 

Öğretmen Ağı ve Hatay İl Millî Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile Hatay, Antakya’da bulunan Öğretmen Dayanışma Alanı’nda, ihtiyaç olan konteyner kentlerde ve okullarda, gönüllü öğretmenler tarafından çocukların, velilerin ve öğretmenlerin iyi olma hâline destek olacak eğitimler, programlar, etkinlikler düzenlenmesi konusunda çalışmalarımıza devam edeceğimizi bildirmekten mutluluk duyuyoruz.

İşbirliğimizin, Hatay’da öğretmenlerin birbirlerinden güç alabilecekleri, beslenebilecekleri alanların artmasına ve bölgenin yeniden inşasına katkı sunmasını diliyoruz.