GERİ
Mart 06, 2020

Üstün Yetenekli Öğrenciler İçin Farklılaştırma Uygulamaları

Mart 6, 2020

Saat: 19:30-21:00

 

Üstün yetenekli çocuklar için daha verimli bir eğitim ortamını nasıl sağlarız? 

Karşılaşmalar serisinin yenisi,  “Üstün Yetenekli Öğrenciler İçin Farklılaştırma Uygulamaları” buluşmasında, üstün yetenek potansiyeli olan çocuklar için öğretmenlerin kullanabileceği farklılaştırma yöntemlerini keşfedeceğiz. Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden Şule Demir’in konuşmacılığı ve Merve Tuna’nın moderatörlüğünde gerçekleşecek buluşmamız, 6 Mart Cuma günü 19:30 - 21:00 saatleri arasında, Eskişehir Gelişim Vakfı’nda gerçekleşecek. Gelin, üstün yeteneğin ne olduğunun yanında, ne olmadığını da birlikte tartışalım. 

Karşılaşmalar, öğretmenlerin ya da farklı disiplinlerden kişilerin, ilham veren bir konuşma yaptığı ve katılımcılarla soru-cevap bölümü içeren etkinliklerdir. Etkinlik herkesin katılımına açık, ancak kontenjanla sınırlıdır. Lütfen başvurmayı unutmayın!

Şule Demir Hakkında

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Yeteneklilerin Eğitimi Anabilim Dalı’nda

araştırma görevlisi olarak çalışan Şule Demirel, aynı zamanda Üstün Yetenekliler Eğitim Programı’nda programın kurulduğu yıl olan 2007 yılından bu yana Karakter Eğitimi derslerini yürütmektedir. Ayrıca program bünyesindeki öğrencilerin aile eğitimlerine rehberlik etmektedir. Kendisi üstün yeteneklilerin eğitimi alanında yüksek lisansını ve doktorasını tamamlamıştır. Türkiye’nin ilk yerli zekâ ölçeği ASİS’in yazarlarından biridir. Üstün yetenekli öğrencilerde karakter gelişimi, değerler eğitimi ve üstün yeteneğin sosyokültürel boyutları konularına ilişkin çalışmaları bulunmaktadır.

Merve Tuna Hakkında

İstanbul doğumlu olan Merve Tuna, Anadolu Üniversitesi okul öncesi öğretmenliği programından mezun olmuştur. Erken Çocuklukta Özel Eğitim bölümünde yüksek lisansını tamamladıktan sonra Zihinsel Engelliler Öğretmenliği programında doktorasına devam etmektedir. Erken müdahale programları, aile eğitimi ve kapsayıcılık ilgi alanlarıdır.

 

 

╲╱
Eskişehir Gelişim Vakfı
Vişnelik / Çağdaş Sokak
Odunpazarı/Eskişehir, Türkiye 26020
Türkiye
YOL TARİFİ

Zeynep Hancı ·

Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. OK