GERİ
Nisan 21, 2020

Soru Merak Kütüphanesi Atölyesi

Nisan 21, 2020

Saat: 18:00-20:30

 

İnsanlığın gelişmesinde ve ilerlemesinde kuşkusuz başı çeken dürtü meraktır. Sorular ise meraklarımızı ifade etmenin yoludur. Merak etmenin ve soru sormanın gücünü sınıflarınıza taşımaya hazır mısınız? 

Dijital Öğretmenden Öğretmene atölyelerinin yenisi, Soru Merak Kütüphanesi çevrimiçi atölyesinde çocukların soruları ve merakları ile onların ilgi ve öğrenme ihtiyaçları ile soru ve meraklarını haritalandırma çalışmaları ile çocukların soru ve meraklarını kategorilendirme üzerine odaklanacağız. Atölye, 21 Nisan Salı günü, 18:00 - 20:30 saatleri arasında, Hayal Gücü Merkezi işbirliği ile, Uğur Ali Yıldırım’ın yürütücülüğünde ve Öğretmen Ağı Kolaylaştırıcı Ekip’ten Irmak Akıncı Canbaz’ın moderatörlüğünde gerçekleşecek. 

Dijital Öğretmenden Öğretmene, öğretmenlerin, ilgi ve uzmanlık alanlarından, bireysel ve mesleki becerilerinden yola çıkarak geliştirdikleri ve kendi iyi örneklerini meslektaşları ile paylaştıkları çevrimiçi atölyelerdir. Etkinlik, branş ya da deneyim fark etmeksizin tüm öğretmenlerin katılımına açık ve ücretsiz; kontenjanla sınırlı olan katılım ise bu etkinlik özelinde okul öncesi ve ilkokul öğretmenlerine önceliklidir. Lütfen başvurmayı unutmayın! 

 

Dijital Öğretmenden Öğretmene Atölyesine Nasıl Katılabilirim?

Dijital Öğretmenden Öğretmene için Zoom isimli aracı kullanıyoruz. Bu sayede, Türkiye’nin neresinde olursanız olun cep telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan bağlanarak etkinliğe katılabilirsiniz. 

Aşağıda süreci kolaylaştıracak bilgileri bulabilirsiniz. "Etkinliğe Kayıt ol" butonuna tıklayıp kaydınızı gerçekleştirdikten sonraki 15-20 dakika içinde, Dijital Öğretmenden Öğretmene için onay e-postası gelecektir. Onay e-postasında, etkinliğin zamanı geldiğinde tıklayarak Dijital Öğretmenden Öğretmene’ye katılabileceğiniz bir link yer alıyor. Daha detaylı bilgi için aşağıdaki yönergeleri inceleyebilirsiniz.  

  • Bilgisayarda Zoom nasıl kullanılır? Rehberine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
  • Zoom’u telefonunuza indirdikten sonra nasıl kullanacağinızı anlatan rehbere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
  • Eğer webinara telefonunuzdan kullanacaksanız, öncelikle Zoom’u telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Telefonunuz Android ise (Samsung, Huawei, Nokia vb.), buradaki linke tıklayarak Google Play’den; iPhone ise buradaki linke tıklayarak Apple Store’dan Zoom’u indirebilirsiniz.

 

Uğur Ali Yıldırım Hakkında

Uğur Ali Yıldırım 1989 yılı Adana doğumludur. 2011 yılında Van'a okul öncesi öğretmeni olarak atanan Yıldırım, 2014 yılında Emre Alettin Keskin ile özgün bir öğrenme yöntemi üzerine çalışmaya başladı. 2015 yılında Eğitimde Diğerleri adlı eğitimci topluluğunun kurucuları arasında yer alan Yıldırım, 2016 yılında da Hayal Gücü Merkezi'nin iki kurucusundan biri oldu. Halen Adana'da okul öncesi öğretmeni olarak görev yapmakta ve Hayal Gücü Merkezi'nde özgün eğitimler tasarlayıp yürütmektedir.

Irmak Akıncı Canbaz Hakkında

Irmak, Ankara’da doğdu. 12 yaşındayken taşındığı İzmir’de Gazetecilik eğitimi aldıktan sonra, 2013 yılında İstanbul’a mesleğini yapmaya geldi. Dergicilik ve halkla ilişkiler gibi pek çok sektörde çalıştıktan sonra, Bilgi Üniversitesi’nde Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde yüksek lisans eğitimi almaya ve sivil toplumla ilgili çalışmaya karar verdi. Bu sırada Öğretmen Ağı ve ERG ile yolları kesişti ve Nisan 2019’da Ağ Etkileşim Sorumlusu olarak ekibe katıldı.

Irmak bol bol yabancı dizi ve film seyreder, amatör ve yarı-profesyonel tiyatroları takip eder ve fırsat bulduğu her an kendini İstanbul dışına atmak ister. Hayvanları çok sever, kedisini anlatmaya bayılır.

 

 

╲╱
Çevrimiçi

Irmak Akıncı ·
Üzgünüz, bu etkinlikiğe yer kalmamıştır.

Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazla BilgiKabul Ediyorum