GERİ
Nisan 10, 2020

Öz Bakım Becerilerini Geliştirmek

Nisan 10, 2020

Saat: 16:00-17:30

Öz bakım, fizyolojik, psikolojik ve zihinsel olarak sağlığımıza dikkat etmek amaçlı farkında olarak yaptığımız aktiviteler bütünüdür. Peki, bu aktiviteler için  vakit yaratmaya nereden, niçin başlayacak ve nasıl yapacağız? 

Karşılaşmalar serisinin yenisi, “Öz Bakım Becerilerini Geliştirmek” başlıklı Dijital Karşılaşmalar buluşması, İnanç Sümbüloğlu’nun konuşmacılığında ve Değişim Elçilerinden Ezgi Temiz Çeliker’in moderatörlüğünde, 10 Nisan Cuma günü 16:00-17:30 saatleri arasında çevrimiçi (webinar) olarak gerçekleşecek. 

Karşılaşmalar, öğretmenlerin ya da farklı disiplinlerden kişilerin, ilham veren bir konuşma yaptığı ve katılımcılarla soru-cevap bölümü içeren etkinliklerdir. Dijital Karşılaşmalar Türkiye’nin her yerinden eğitimcilerin katılımına açık ve ücretsizdir, ancak katılım kontenjanla kısıtlıdır. Lütfen başvurmayı unutmayın! 

Dijital Karşılaşmalar’a Nasıl Katılabilirim?

Dijital Karşılaşmalar için Zoom isimli aracı kullanıyoruz. Bu sayede, Türkiye’nin neresinde olursanız olun cep telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan bağlanarak etkinliğe katılabilirsiniz. 

Aşağıda süreci kolaylaştıracak bilgileri bulabilirsiniz. "Etkinliğe Kayıt ol" butonuna tıklayıp kaydınızı gerçekleştirdikten sonraki 15-20 dakika içinde, Dijital Deneyim Paylaşımı için onay e-postası gelecektir. Onay e-postasında, etkinliğin zamanı geldiğinde tıklayarak Dijital Deneyim Paylaşımı’na katılabileceğiniz bir link yer alıyor. Daha detaylı bilgi için aşağıdaki yönergeleri inceleyebilirsiniz. 

  • Bilgisayarda Zoom nasıl kullanılır? Rehberine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
  • Zoom’u telefonunuza indirdikten sonra nasıl kullanacağınızı anlatan rehbere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
  • Eğer webinara telefonunuzdan kullanacaksanız, öncelikle Zoom’u telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Telefonunuz Android ise (Samsung, Huawei, Nokia vb.), buradaki linke tıklayarak Google Play’den; iPhone ise buradaki linke tıklayarak Apple Store’dan Zoom’u indirebilirsiniz.

 

İnanç Sümbüloğlu Hakkında

Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünde, yüksek lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nda tamamladı. Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü’nden “Psikodrama Terapisti” ünvanını aldı ve aynı enstitüde eğitici eğitmeni oldu. Marmara Üniversitesi Tıp Eğitimi Doktora programına devam etmektedir. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde  Dans Terapisi eğitimi almaktadır.‘Herkes için her yerde ruh sağlığı’ ana fikri ile bireyin ve toplumun iyilik halinin geliştirilmesine ilişkin toplumsal ve kurumsal dönüşüm projelerinde çalışmaktadır. 2012’den bu yana farklı kurumlara çalışanların psikolojik iyilik halinin geliştirilmesine ilişkin danışmanlık vermektedir. İstanbul Tıp Fakültesi’nde misafir öğretim üyesi olarak Toplum Ruh Sağlığı dersleri vermektedir. Grup terapileri, forum tiyatro, psikanaliz, psikodrama ve dans terapi yöntemlerini kullanarak grup dinamiklerinin yönetimi, ayrımcılık, toplumsal cinsiyet ve sağlığın geliştirilmesine ilişkin projelerde çalışmaktadır.

Ezgi Temiz Çeliker Hakkında

Özel bir okulda Fen Bilimleri öğretmeni olarak görev yapan Ezgi Temiz Çeliker, üniversite dönemi boyunca çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllülük, eğitim sorumluluğu ve eğitmenlik yaptı. Ayrımcılık, insan hakları ve toplumsal cinsiyet konularında akran eğitimi içerikleri üretti ve yaygınlaştırdı. Her çocuğun farklı olduğuna ve farklılaştırılmış eğitim uygulamalarının önemine inanan Ezgi Öğretmen, yüksek lisans eğitimine Eğitsel Tasarım ve Değerlendirme alanında devam ediyor. Ders içeriklerini UbD ve argümantasyon tabanlı bilim öğrenme yaklaşımıyla tasarlıyor. Düşünme becerilerinin geliştirilmesine yönelik eğitimler alıyor ve uygulamalar yapıyor.

 

 

 

 

╲╱
Çevrimiçi

Zeynep Hancı ·

Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazla BilgiKabul Ediyorum