GERİ
Kasım 07, 2019

Otizmde Aile, Öğretmen ve Hekim İşbirliği

Ebeveynlerin desteği ve öğretmenlerle işbirliği, dikkat eksikliği, hiperaktivite ve otizm görülen çocukların davranışı ve performansı üzerinde kayda değer düzeyde iyileşme sağlar. Bu gibi rahatsızlıkların tedavisinde uzman hekimin uygun gördüğü ilaçla birlikte kişisel psikolojik tedavi ile doğru aile ve öğretmen desteğinin birleştirilmesi en iyi sonuçları verir. “Aile, Öğretmen ve Hekim İşbirliği” başlıklı etkinliği gerçekleştiren konuşmacı Ülkü Akyol Ardıç’a, moderatör Sözer Vurgun’a, etkinliğe ev sahipliği yapan Manisa Rum Mehmet Paşa Bedesteni’ne ve katılan herkese çok teşekkürler!

Dr. Ülkü Akyol Ardıç Hakkında

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. “Otizmde Dikkat Eksikliği” hakkında yaptığı çalışma 86 ülkenin katıldığı kongrede en iyi araştırma ödülüne layık görülen Dr. Ülkü Akyol Ardıç’ın 35’in üzerinde makalesi bulunmakta olup evli ve bir çocuk annesidir.

Sözer Vurgun Hakkında 

2001 yılında, Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Coğrafya Öğretmenliği bölümünden mezun oldu.Halen Manisa’da Coğrafya Öğretmeni olarak çalışmaktadır. Dokunsal Eğitim Materyalleri Atölyesi’nin kurucusudur. Hayatının merkezine koyduğu çocuklar ve engeli olan bireyler için projeler yürüten Vurgun; bu kapsamda ulusal ve uluslararası ödüller kazanmıştır. Başımıza icat çıkaran, mucit olan, buluşlar yapabilen, araştırma geliştirme laboratuvarlarında insanlığın gelişimine katkı sağlayacak gençlerin yetiştirilmesine katkıda bulunacak öğretmenler ile köprüler kurmak için projelerine devam etmektedir.

 

 

╲╱
Rum Mehmet Paşa Bedesteni
Çarşı / 1802 Sokak / No:17
Merkez / Şehzadeler / Manisa 45010
Türkiye
YOL TARİFİ

Günalp Turan ·

Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazla BilgiKabul Ediyorum