GERİ
Mart 11, 2020

Farklı Olmak İyidir

Mart 11, 2020

Saat: 18:30-20:30

 

Öğretmenler, sınıflarındaki engelli öğrencilerinin zaman zaman zorbalığa uğradıklarını ya da sınıfla kaynaşma sürecinin uzadığını gözlemleyebiliyor. Bazen de öğretmenler, öğrencilerinin engelli bireylere veya çeşitli engel gruplarına dair farkındalık kazanmasını istiyor fakat bunu yaparken olumsuz etki yaratabilecek yöntemler kullanabiliyor. 

Öğretmenlerin sınıflarında uygulayabilecekleri etkinlikler içeren ve sınıflarda "hak temelli yaklaşım" kavramını yerleştirmeyi, Tohum Otizm Vakfı ve SEÇBİR ortaklığıyla hazırlanmış "Kapsayıcı Okul İçin Öğretmen Kılavuzu"nu anlatmayı amaçlayan “Farklı Olmak İyidir” başlıklı Öğretmenden Öğretmene atölye, 11 Mart Çarşamba günü, 18:30 - 20:30 saatleri arasında TEGV Sakarya Nirun Şahingiray Eğitim Birimi’nde öğretmenlerle buluşuyor. Öğretmenden Öğretmene atölyenin yürütücülüğü Öğretmen Ağı Değişim Elçisi Ezgi İdemen Hazar tarafından, moderasyonu ise Öğretmen Ağı Değişim Elçisi Şeyma Büyükurvay tarafından üstlenilecek. 

Öğretmenden Öğretmene, öğretmenlerin, ilgi ve uzmanlık alanlarından, bireysel ve mesleki becerilerinden yola çıkarak geliştirdikleri ve kendi iyi örneklerini meslektaşları ile paylaştıkları atölyelerdir. Etkinlik, branş ya da deneyim fark etmeksizin tüm öğretmenlerin katılımına açık ve ücretsizdir ancak katılım kontenjanla sınırlıdır. Lütfen başvurmayı unutmayın! 

 

Ezgi İdemen Hazar Hakkında:

1993 yılında Eskişehir’de doğdu. Uludağ Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden 2016 yılında mezun oldu. Aynı yıl TED Eskişehir Kolejinde sınıf öğretmeni olarak göreve başladı. Kaya tırmanışı, dağcılık gibi doğa sporlarına olan ilgisi ve doğada geçirdiği zamanlar, eğitim ve doğanın bir arada olması fikrini doğurduğu için Sapanca’ya yerleşti. Şimdi orman okulu liderliği eğitimi almakta ve Sakarya’da çocuklarla doğa çalışmalarını sürdürmektedir.

Şeyma Büyükurvay Hakkında:

1996 yılında Kırıkkale’de doğdu. Lise öğrenimini burada tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden 2018 yılında mezun oldu. Öğrencilik yıllarında farklı öğrenci kulüpleri, öğrenci temsilciler konseyi gibi oluşumlarda, çocuk ve engelli hakları konularında aktif sorumluluk aldı. Şu anda İzmit Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde psikolojik danışman olarak çalışmaktadır. Eğitimde Görme Engelliler Derneği ile Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği’nde rol almaktadır.

 

 

 

 

╲╱
Sakarya Nirun Şahingiray Eğitim Birimi
İstiklal Mahallesi / Bağlar Caddesi
Kervan Sokak No:14 / Serdivan
Sakarya 54050
Türkiye
YOL TARİFİ

Zeynep Hancı ·

Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. OK