« Geri dön

 

 

Sömestr tatilinin yavaş yavaş ortasına yaklaşırken yeni dönem başlamadan ihtiyaç duyulan enerjiyi depolamak, zihinleri dinlendirmek, yoğun tempoda vakit ayrılamayan ilgi alanlarına odaklanmak, kısacası kendimizi beslemek için en uygun aralıklardan bir tanesi. Bu dönemde kendinizi beslemek için Öğretmen Ağı’nın hangi kaynaklarından beslenebileceğinizi sizler için derledik.


Dinleyerek beslenin 🎧

Öğretmenin Sesi isimli podcast serisinin ikinci sezonu da sona erdi. Podcast dünyasına aşinaysanız bilirsiniz, televizyonda olduğu gibi bir sene değil; yarım sene bir sezon olarak sayılır genellikle. Aşina değilseniz de bu dünyayı keşfetmeye davetlisiniz. Öğretmenin Sesi podcast serisi 13 bölümden oluşan 2 sezonluk yayında, nice öğretmeni ve hikâyelerini konuk etti. Sadece hikâyeyle de sınırlı kalınmadı, eğitimin farklı konularına ilişkin öğretmenlerin birikim ve uzmanlıklarına da başvuruldu. 

Son bölümde, Değişim Elçilerinden Aslı Uysal Cevgin ve Berna Arslan oyunun alternatif bir öğrenme aracı olup olamayacağını tartıştı. Bölümün moderatörlüğünü, keyifli sunuşu ile farklı podcastlerden de sesine aşina olabileceğiniz, Öğretmen Ağı Kolaylaştırıcı Ekip’ten Yakup Yıldırım üstleniyor.

Oyunun yemek içmek kadar doğal bir ihtiyaç olduğunda hemfikir olan Aslı, Berna ve Yakup’un sohbetini, Spotify hesabınızdan dinleyebilirsiniz. Spotify hesabınız yoksa da üzülmeyin, üyelik gerektirmeyen ücretsiz bir platform olan anchor üzerinden ya da Öğretmen Ağı Youtube kanalından da podcastleri takip edebilirsiniz. 


Okuyarak beslenin 📕

Ağ’ın ilk günlerinden bu yana, herkesin birbirinden öğrendiği, birbirinden güç aldığı bir toplulukta olmanın öğretmenlerin hayatına ne kattığını; öğretmenlerin her gün sınıflarda, okul bahçelerinde, son bir yıldır dijital platformlarda neler yaşadığını kayıt altına almak için açılan Medium blog hesabında şu ana kadar 140 farklı yazı yazıldı. Her bir yazı sizi, tüm çocukların nitelikli eğitime kavuşması için çalışan farklı bir öğretmenin ya da Ağ insanının yaşamıyla tanıştırıyor.

Geçtiğimiz hafta 3 farklı Değişim Elçisi öğretmenin; Semra İnan’ın, Seval Binici’nin ve Gamze Yatkın’ın kaleme aldığı yazılar yayımlandı. Okumaya istediğinizden başlayabilirsiniz, her bir yazar hayatına sizi konuk etmekten mutluluk duyacaktır. 


İzleyerek beslenin 📺

Bağlantılar adlı çevrimiçi panel serisi, 4 Şubat Perşembe günü gerçekleşen “Başarıyı #YenidenDüşün” başlıklı panelle sonlandı. Değişim Elçisi öğretmenlerin “belirsizliklerin ardındaki yeni normali değil, yeni ihtimalleri arıyoruz.” diyerek içinde bulunduğumuz yeni imkânlar üzerine düşünmeye davet ettikleri seri, son olarak “başarı” olgusunu sınavlarla ölçmenin nasıl ötesine geçilebileceğine odaklandı.

İstanbul ENKA Okulları Okul Müdürü Dr. Özlem Mecit, TEGV Eğitim Programları Müdürü Devrim Uygan, ve Değişim Elçisi Kubilay Özaydın’ı konuşmacı; Tohum Otizm Vakfı Genel Müdürü Suat Kardaş’ın ise moderatör olduğu bölümü buradan izleyebilirsiniz. Başına oturmuşken hepsini izlemek isterseniz, şuraya tıklayabilirsiniz. 

 Bu önerilerin beslenmenize ve tatilinize lezzet katmanıza yardımcı olması dileğiyle. 


Afiyet olsun! 🍴


Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazla BilgiKabul Ediyorum