GERİ

Yapay Zekâ Atölyesi

 Bu etkinlik için kayıtlar kapanmış

Temmuz 5, 2024

Saat: 14:00-16:30

 

5 Temmuz Cuma günü 14:00-16:30 saatleri arasında Hatay, Öğretmen Dayaışma Alanı’nda yüz yüze olarak gerçekleşecek “Yapay Zekâ Atölyesi” etkinliğine davetlisiniz!


Yapay zekâ, günümüzde öğrenciler için kişiselleştirilmiş öğrenme deneyimleri sunmaya imkan vermesi, her bireyin ihtiyaçlarına ve öğrenme hızına uygun içeriklerin hazırlanmasını kolaylaştırması bakımından, eğitim için de oldukça önemli bir noktaya gelmiştir. Eğitimde yapay zekânın kullanımı, sadece bilgi aktarımını kolaylaştırmasının yanında; eleştirel düşünme ve yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmeyi ve daha verimli bir çalışma planının oluşturulmasını da kolaylaştırmaktadır. Modern eğitim uygulamalarını daha etkili ve verimli hâle getirmek için yapay zekâ hem öğretmenler hem de öğrenciler açısından çok yönlü bir araç haline gelmiştir.


Öğretmen Ağı Değişim Elçisi Ümit Şen’in yürütücü olarak yer alacağı bu atölyede de; yapay zekâ uygulamalarının okullarda nasıl daha verimli ve aktif kullanılabileceği üzerine bir düşünme pratiği yapacağız ve fikirler üreteceğiz. Yeni nesil öğrenme alanları var etmek için yapay zekâyı kullanmak ve onu eğitim sürecine dahil etmek isteyen tüm öğretmenlerle 5 Temmuz’da Hatay Öğretmen Dayanışma Alanı'nda buluşalım!

 

Etkinlik her kademe ve branştan öğretmenlerin, öğretmenlik okuyan eğitim fakültesi öğrencilerin katılımına açık ve ücretsizdir. “Etkinliğe Kaydol” butonunu tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

 

%C3%BCmit%C5%9Fen.png

Ümit Şen

Öğretmen Ağı Değişim Elçisi Ümit Şen, 2006 yılında Mustafa Kemal Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Hatay'ın Samandağ ilçesine bağlı Değirmenbaşı Beldesindeki, Değirmenbaşı İlköğretim Okulu’na atandı. 2014 yılında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi. 2016 yılında aynı üniversite ve fakültenin İlahiyat Bölümünü (önlisans) tamamladı. 2021 yılında Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Turizm ve Seyahat Hizmetleri Bölümünü (önlisans) bitirdi. 2022 yılında da Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinin Yüksek Lisans programından mezun oldu. Öğretmen Ağ'ıyla kaynaşması 6 Şubat depremlerinden sonra oldu. Bir yıl kadar Fahri Değişim Elçisi olarak faaliyet yürüttü. Çocuk edebiyati konusuna merak duymakta, amatör olarak şiir ve denemeler yazmakta ve yapay zeka konusu ile ilgilenmektedir. Hâlihazırda bir yayınevinde ortaokul öğrencilerine yönelik kitaplar yazmaktadır.

 

Tarih
2024-07-05 14:00 - 16:30
Konum
Öğretmen Dayanışma Alanı
Büyükdalyan Mahallesi, E-5 Karayolu Caddesi, Akpet Petrol Karşısı Defne Otomotiv Yanı
Antakya/Hatay
╲╱