GERİ

Çöpüne Nasıl Sahip Çıkarsın?

Mayıs 17, 2022

Saat: 20:00-21:00

 

y%C3%B6f-renkli.png

 

 

 

Yaratıcı Özgüven Festivali kapsamında yapılıyor.

Festival ile ilgili ayrıntılı bilgi için: http://www.yaraticiozguvenfestivali.org

Çöpüne Sahip Çık Vakfı İşbirliğiyle:

csc_logo_vekto%CC%88rel-01%20-%20Ece%20Kuray.png

 

 

 

Hem dünyada hem de Türkiye’de çöp sorunu hızla müdahale edilmesi gereken ekolojik meselelerden biri haline geldi. Geri dönüşüm çöp sorununa yaygın bir çözüm olarak sunulsa da, bu yöntem aslında çöp sorununu çözmenin son adımı. Daha az çöp üretmek ise çok daha sürdürülebilir bir çözüm yöntemi. Peki, çöp üretimimizi azaltmak ve çöpümüze sahip çıkmak için neler yapabiliriz?

 

“Çöpüne Nasıl Sahip Çıkarsın?” etkinliğinde dünyadaki ve Türkiye’deki çöp sorunu üzerine konuşacağız, mevcut sistem ve idealdeki hedeflerimiz üzerine tartışacağız, bireyler olarak bizlerin çöpümüze nasıl sahip çıkabileceğimizi düşüneceğiz. Çöpüne Sahip Çık Vakfı Genel Müdürü Emrah Bilge’nin konuşmacılığında ve Değişim Elçilerinden Gülçin Aldırmaz Şahin’in moderatörlüğünde gerçekleşecek “Çöpüne Nasıl Sahip Çıkarsın?” etkinliği için 17 Mayıs Salı günü 20:00 - 21:00 saatleri arasında Zoom’da buluşalım.

 

emrahbilge.png

Emrah Bilge Hakkında

Emrah Bilge 22 yıllık sivil toplum deneyiminin ardından Ağustos 2017’den beri Çöpüne Sahip Çık Vakfı Genel Müdürü olarak çalışmaktadır. ODTÜ Biyoloji bölümü mezunu olan Emrah Bilge çalışma hayatına 2000 yılında WWF Türkiye’de Proje Yöneticisi olarak başlamıştır. 2005-2007 yılları arasında Toplum Gönüllüleri Vakfı’nda Kaynak Geliştirme İletişim Yöneticisi olarak çalışan Bilge, 2008-2009 arasında Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nda Kaynak Geliştirme Yöneticisi olarak görev yapmıştır. 2009-2011 yılları arasında Avea’da Sosyal Sorumluluk ve Kurumsal İlişkiler Departmanı’nda görev yaptıktan sonra Benchmark KSS ajansında Projeler Direktörü olarak çalışmıştır. 2015-2017 yılları arasında Esas Holding’in sosyal yatırım birimi Esas Sosyal’in kuruluşunda görev alarak İlk Fırsat Programı’nın tasarım ve hayata geçirilmesinde rol almıştır.

 

g%C3%BCl%C3%A7inald%C4%B1rmaz%C5%9Fahin.png

Gülçin Aldırmaz Şahin Hakkında

1981 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünde tamamladı. Yeditepe Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi bölümünde yüksek lisans yaptı. 10 yıl resmi kurumlarda görev yaptıktan sonra, özel okulda görev yapmaya başladı. 5 yıl İELEV Eğitim Kurumları’nda ilkokul zümre başkanı, sınıf öğretmeni olarak görev yaptı. Yenilikçi Öğrenme İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olarak görev yaptı. 2011 yılından beri Öğretmen Akademisi Vakfı’nda Kısmi Zamanlı Eğitmen olarak öğretmen eğitimleri yapıyor. 2014 yılında Yenilikçi Öğrenme Merkezi’nde başladığı Mesleki Gelişim Uzmanı Sertifika Programına devam ediyor. 2013-2018 yılları arasında mesleki gelişimi önemseyen ve yetişkin eğitimi alanında uzmanlarla birlikte oluşturdukları bir grupla öğretmen/yetişkin eğitimleri tasarladılar. Mesleki Gelişimi önemseyen, yenilikleri takip eden ve güncel eğitim konuları üzerine çalışmalar yapan meslektaşlarıyla keyifli eğitimler/atölyeler yapmaya devam ediyor.

 

 

Tarih
2022-05-17 20:00 - 21:00
╲╱