GERİ

Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar Çevrimiçi Sergi Turu

Ağustos 16, 2021

Saat: 15:00-16:00

Pera Müzesi İşbirliğiyle:

pera
 

Pera Müzesi Öğrenme Programları işbirliğinde, Öğretmen Ağı'na özel çevrimiçi sergi turları devam ediyor! Suna ve İnan Kıraç Vakfı Oryantalist Resim Koleksiyonu, "Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar" sergisi ve "Osman Hamdi Bey" bölümüne yönelik, Öğretmen Ağı'na özel rehberli sergi turu için 16 Ağustos Pazartesi 15:00’te buluşalım.

Sergi hakkında: Suna ve İnan Kıraç Vakfı Oryantalist Resim Koleksiyonu'ndan yapılan bu seçki bizleri sanatın rehberliğinde diplomasi tarihinin dolambaçlı yollarında gezdirirken ilgi çekici kişiliklerle tanıştırıyor. Elçiler ve ressamlar, resimlerin sessiz ama bir o kadar da zengin ve renkli diliyle bizlerle konuşmaya; raporlarını, mektuplarını sunmaya, kendi çağlarını, dünya görüşlerini, gezip gördüklerini, katıldıkları törenleri anlatmaya devam ediyorlar. Onların bu olağanüstü öykülerini dinlerken kaybolmuş bir çağın güzellikleri kadar görkemine de kapılmamak elde değil… 

Detaylı bilgi için tıklayın

NotÇevrimiçi sergi turu, branş ve kademe fark etmeksizin tüm öğretmenlerin katılımına açık, ancak kontenjanla sınırlıdır. Lütfen kaydolmayı unutmayın.

 

 

 

 

 

 

Tarih
2021-08-16 15:00 - 16:00
Konum
Çevrimiçi
╲╱