Bağlantılar Eğitimi #YenidenDüşün Raporu

“Pandemi süreci, endüstri devriminde inşa edilen okul ekosistemleri ve eğitim modellerinin bugünün ihtiyaçlarına yanıt vermekte zorlandığını görmemizi sağladı. Bağlantılar serisinde yapmaya gayret ettiğimiz şey ise, yeni dünyanın eğitimini hayal etmeye çalışmak ve bunu yaparken eğitimi ve aktörlerini yeniden düşünmek ve yeniden tanımlamak oldu.”
-Levent Öcal, Öğretmen Ağı Strateji ve İşbirlikleri Koordinatörü

Pandeminin ilk günlerinden bu yana, çeşitli deneyim paylaşımlarında, toplantılarda ya da anket ve konuşmalarda öğretmenler sıklıkla şunu dile getirdi: “Hepimizin eğitimde rolleri değişti, sorumlulukları dönüştü. Eğitimi yeniden düşünmemiz lazım.

”Öğretmenlerin dillendirdiği ihtiyaçlar ve koşulların eğitimi geri dönülemez biçimde değiştirmesi üzerine, değişken koşulların ardındaki yeni imkânları birlikte düşünme ihtiyacı doğdu.

Bu ihtiyaç üzerine Öğretmen Ağı Değişim Elçileri tarafından yayınlanan manifestoyla duyurulan 26 Kasım 2020 - 4 Şubat 2021 tarihleri arasında Öğretmen Ağı Youtube kanalında gerçekleşen Eğitimi #YenidenDüşün ana başlıklı “Bağlantılar” isimli çevrimiçi panel serisinin çıktılarından oluşan rapor yayında.