Öğretmen Ağı’nı bir ağ yapan önemli bileşenlerden biri, her yıl Değişim Elçisi öğretmenlerin meslektaşları ve paydaşları ile birlikte üretilenleri kutladığımız, bir sonraki seneye hazırlandığımız Değişim Elçileri Yaz Buluşması bu yıl #YüzümüzüBirbirimizeDönüyoruz teması ile 4-5-6 Ağustos 2023’de Özyeğin Üniversitesi'nde gerçekleşiyor.

Yaz Buluşması her yıl; onlarca şehirlerden, farklı branş ve kademelerden öğretmenlerin birbirinden beslendiği ve birlikte ürettiği, çokça da eğlendiği bir eğitim festivaline dönüşür. Buluşma, Öğretmen Ağı’nda “Kavuştay” olarak da bilinir. Buluşma biraz çalıştaya benzer; herkes birlikte üretir ve çalışır. Biraz da kavuşmaktır, aynı çalışmalara katılan öğretmenler aylar sonra birbirini yeniden görür, yıl boyu ismini duyan ama hiç tanışmamış meslektaşların tanışma zamanıdır.

Bu sene, belki de daha önce hiç ihtiyaç duymadığımız kadar ihtiyaç duyduğumuz bir kavram etrafında bir araya geliyoruz: dayanışma. Geride bıraktığımız günler, önümüzde daha kötülerinin olduğunun habercisi gibi olsa da, biz #YüzümüzüBirbirimizeDönüyoruz. Gerçeği yadsımadan, zorlandığımızı gizlemeden, umudumuzu da köreltmeden yan yana durabildiğimiz, birbirimize duyduğumuz güvene yaslanıyoruz.

2023 yılında bir arada ve dayanışma içinde olmak, değişim için çabalamak, birlikte üretmek için Değişim Elçileri Yaz Buluşması’nda yeniden bir araya geliyoruz, kavuşmak üzere!