Öğretmen Ağı’nı bir ağ yapan önemli bileşenlerden biri, her yıl Değişim Elçisi öğretmenlerin meslektaşları ve paydaşları ile birlikte ürettiklerini kutladığımız, bir sonraki seneye hazırlandığımız Değişim Elçileri Yaz Buluşması bu yıl #YaşasınÖğretmenlik #ÖğretmenlikYaşasın teması ile 17-18-19 Temmuz 2024’te Koç Okulunda gerçekleşiyor.

Yaz Buluşması her yıl; onlarca şehirlerden, farklı branş ve kademelerden öğretmenlerin birbirinden beslendiği ve birlikte ürettiği, çokça da eğlendiği bir eğitim festivaline dönüşür. Buluşma, Öğretmen Ağı’nda “Kavuştay” olarak da bilinir. Buluşma biraz çalıştaya benzer; herkes birlikte üretir ve çalışır. Biraz da kavuşmaktır, aynı çalışmalara katılan öğretmenler aylar sonra birbirini yeniden görür, yıl boyu ismini duyan ama hiç tanışmamış meslektaşların tanışma zamanıdır.

“Kendini yalnız hisseden 1 milyon 154 bin 383 öğretmen” sözünde kendimizi buluyoruz bazen. Öğretmenler, “yalnız, çaresiz, itibarsız” hissediyor sözüyle yola başlayan Öğretmen Ağı’nın “#DeğişimÖğretmenle başlar.” sözünü hatırlıyoruz. Hatta hatırlamıyor, biliyoruz. Değişim için bir çocukla iletişimi nasıl yeniden inşa ettiğimizi, Ağ’da ve her yerde verdiğimiz emekleri, mesleğimiz değer kaybederken hayata değer katmada inadımızı hiç kaybetmediğimizi biliyoruz. Türkiye’nin en kalabalık meslek gruplarından olan öğretmenler olarak gücümüzün, etkimizin, değişimin ancak ve ancak öğretmenden başlayarak mümkün olduğunu bilerek bu Değişim Elçileri Yaz Buluşması’nda “#YaşasınÖğretmenlik #ÖğretmenlikYaşasın” diyoruz.