6 Şubat depremlerinin ardından, afetten etkilenen yaklaşık 15 milyon insanın ihtiyaçlarının belirlenmesinde ve karşılanmasında öğretmenlerin etkili ve dönüştürücü rolüne yakından tanık olduk.

Yapılan çalışmalar yerelde kendi dayanışma topluluğunu kuran öğretmenlerin ihtiyaçlarını anlamanın önemine işaret ediyordu. Depremden etkilenen bölgelerde öğretmenlerin kendi belirlediği ihtiyaçlara kendi çözümlerini geliştirdikleri alanlar yaratmak, Öğretmen Ağı’nın önceliklerinden biri oldu.

Şimdi, bir yer var. Nitelikli eğitimin yeniden inşasında öğretmenlerin birlikte üretebileceği bir yer. En çok ihtiyaç duyulan anda, dayanışmanın verdiği güçle yeniden ayağa kalkılabilecek bir yer.

Bölgedeki öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlaması amacıyla tasarlanan Öğretmen Dayanışma Alanı, Sabancı Vakfı ana desteği ve Bank ABC’nin katkılarıyla Hatay, Antakya’da açıldı. Bu alanın, öğretmenlerin iyi olma halini destekleyen, dayanışma ve işbirliği ruhunu yaşatacak bir yer olmasını umuyor, öğretmenlere ait alanların çoğalmaya devam etmesini diliyoruz.