Her yaz, yüzlerce öğretmen ile eğitimcinin bir araya geldiği Öğretmen Ağı Değişim Elçileri Yaz Buluşması, 1-2 Temmuz tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleşecek. “Burası Tamamen Bizim” temasıyla bu yıl 4.sü gerçekleşecek olan buluşmada ‘Değişim Elçisi’ öğretmenler, buluşmaya partner olan sivil toplum kuruluşları ve Öğretmen Ağı’nı destekleyen 6 Vakıf bir araya gelerek, yıl boyu üretilenleri kutlayacak ve bir sonraki seneyi planlayacak.

Geçtiğimiz yıllarda yalnızca Öğretmen Ağı Değişim Elçisi öğretmenlerinin, paydaşlarının ve Destekçi Vakıfların katılımları ile düzenlenen Buluşma’da, bu yıl ilk defa herkese açık iki oturum Öğretmen Ağı Youtube hesabından canlı olarak yayınlanacak. 

2 gün sürecek Buluşma’nın ilk günü, 1 Temmuz Çarşamba akşamı saat 18:00’da gerçekleştirilecek olan “Eğitimin Yarınını Şekillendirmek” başlıklı canlı yayın iki oturumdan oluşacak. “Yaratıcı Düşünme Yarını Nasıl Şekillendirecek?” başlıklı ilk oturumda Öğretmen Ağı ekibinden Zeynep Hancı’nın moderatörlüğünde, Öğretmen Ağı Değişim Elçisi öğretmenlerinden  Türkay Tol, Selcen Tuğba Aytaş ve Öğretmen Ağı Yaratıcı Problem Çözme Programı danışmanı Derya Tombuloğlu konuşmacı olarak yer alacak. “Eleştirel Düşünme Yarını Nasıl Şekillendirecek?” başlıklı ikinci oturumda ise Öğretmen Ağı ekibinden Günalp Turan’ın moderatörlüğünde yine Öğretmen Ağı Değişim Elçisi öğretmenlerinden Ezgi Temiz Çeliker ve Ahmet Canbaz’a, İELEV Özel 125. Yıl İlkokulu/Ortaokulu Müdürü Burcu Aybat eşlik edecek.  Her iki oturum da eğitimle ilgilenen herkese açık olarak, Öğretmen Ağı Youtube kanalından canlı yayınlanacak.

Oturumunun yayınlanacağı Öğretmen Ağı Youtube kanalı, aynı zamanda pandemi sürecinde önemi daha da artan evde uygulanabilecek yaratıcı çözümlerin ve oyunların, Değişim Elçisi öğretmenlerin Öğretmen Ağı deneyimlerinin, Ağ araçlarını tarif eden animasyonların ve daha pek çok içeriğe erişilebilen zengin içerikler de sunuyor. Kanala üye olarak, Buluşma’nın canlı yayınlanacak oturumları ve benzeri birçok içerik yüklenir yüklenmez bildirim alabilirsiniz.