GERİ

Back to School After the Earthquake-2

 Registration is closed for this event

Mart 4, 2023

Saat: 15:30-17:00

 

Depremin ardından okula dönüşte yaşadıklarımızı ve gözlemlerimizi birbirimizle paylaşmaya, ihtiyaçlarımızı belirlemeye ve yol haritamızı birlikte çizmeye devam ediyoruz. 

 

SEÇBİR-ÖA işbirliğiyle düzenlediğimiz deneyim paylaşımları serisinin ikincisinde, depremlerin devam ettiği bir ortamda sınıfı herkes için güvenli bir temas alanına nasıl dönüştürebileceğimize odaklanıyoruz. SEÇBİR öğretmenlere öneriler sunduğu ikinci notunda, ortak amaçlar doğrultusunda işbirliği içerisinde çalışan  bir topluluk oluşturmanın önemine dikkat çekmişti. Bu konuya dair deneyimleri paylaşacağımız ikinci oturumu 4 Mart Cumartesi günü 15.30-17.00 saatleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştireceğiz. Oturumda SEÇBİR’den Melisa Soran’ın açılışı sonrası Değişim Elçileri Nursima Gülsever ve Gözde Uysal konuşmacı olarak katkı sunacak. 

 

Sonrasında sizleri de okullarınızda yaşanan öğrenciler arası temasa dair deneyimlerinizi ve gözlemlerinizi paylaşmaya davet edeceğimiz oturuma davetlisiniz.

 

Etkinliğe kaydolmak için aşağıdaki butona tıklamanız yeterli.

 

 

halil%20yava%C5%9F.pngMelisa Soran 

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde tamamladıktan sonra bir süre özel sektörde araştırma asistanı olarak çalıştı. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda (TEGV) eğitim alanında çalışmaya başladı ve yüksek lisansını Eğitim Bilimleri Programı’nda yaptı. Eğitim Reformu Girişimi (ERG) ve Hisar Eğitim Vakfı Okulları’nda görev yaptıktan sonra 2012 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji ve Eğitim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (SEÇBİR) ekibine katıldı. Halen SEÇBİR ekibinde yer alan Soran’ın çalışmaları eleştirel düşünme, insan hakları, ayrımcılık, cinsiyet, engellilik ve kapsayıcı eğitim alanlarına yoğunlaşıyor.

 

halil%20yava%C5%9F.pngNursima Gülsever

İstanbul Üniversitesi PDR bölümünden 2013 yılında mezun oldu. Aynı yıl İstanbul 'da bir devlet okulunda göreve başladı. Antalya, Bursa'daki görevlerinin ardından şimdi Bandırma'da görev yapmaktadır.

 

halil%20yava%C5%9F.pngGözde Uysal

Marmara üniversitesinden mezun olduktan sonra 3,5 yıl Batman'da, 6 yıl İstanbul'da matematik öğretmenliği yaptım. Batman'da çalışırken bir yandan da Tegv'de çalıştım. İstanbul'da öğretmenlik yaparken İngilizce çevirmenlik okumaya başladım ve Erasmusla Polonya'da 5 ay kaldım. Şimdilerde memleketim Mersin'de öğretmenlik yapıyorum ama İstanbul gözümde tütüyor. Dans ve sinema düşkünüyüm. Farklı eğitim öğretim tekniklerine açığım yenilikçi düşünceler her zaman beni çok mutlu ettiğinden bu gruptayım.

 

When
2023-03-04 15:30 through 17:00
Location
Çevrimiçi
╲╱