Yeni Dönemde Okula Uyum Kitapçığı En İyi Örnekler Arasında

COVID-19 salgını, hayatımızda ciddi değişiklikler yapmamıza neden oldu. Çoğumuz, olağandışı bu süreçte alışkanlıklarımızı ve rutinimizi değiştirmek durumunda kaldık. Eğitim de bu köklü değişikliklerden nasiplendi. Öğretmenler sadece mesleki olarak değil, kişisel olarak da etkilendi. 

Uzaktan eğitim dönemi ile birlikte öğretmenlerin ve öğrencilerin okula uyumlarının sağlanması daha da önemli oldu. OpenIdeo ve Teacher’s Guild ortaklığında The Education (Re)Open Solution çağrısı ile dünyanın dört bir yanından yapılan 256 başvuru arasından seçilen, Öğretmen Ağı Çevrimiçi PDR Topluluğu’nun hazırladığı Yeni Dönemde Okula Uyum Kitapçığı pandemi sonrası okula uyumu kolaylaştıran çözümler arasında yerini aldı.

Çevrimiçi PDR Topluluğu’nun 2020-2021 eğitim-öğretim döneminde öğretmen ve öğrencilerin okula uyumunu kolaylaştırması hedefiyle, “Yeni Dönemde Okula Uyum Kitapçığı: Öğretmenlere ve Öğrencilere Yönelik Yaratıcı Çözümler” başlığıyla hazırladığı kitapçıkta, öğretmenlerin meslektaşlarına yönelik yapabileceği ve öğretmenlerin sosyo-duygusal ihtiyaçlarına cevap verebilecek “Yaşam Şapkaları” isimli atölye ile okula uyumu kolaylaştırmak üzere öğrencilerle birlikte uygulanabilecek 15 etkinlik yer alıyor.

Kitapçığı incelemek için tıklayın.