Nasıl Öğretmen Olunur? Milyonların Aklındaki Soruya, Birlikte Yanıt Arıyoruz

Uzaktan eğitim sürecinde evlere kapanan milyonlarca veli ilk kez öğretmenlik yapmak zorunda kaldı. Çocukları öğretmenlerini bu kez evde ve bambaşka koşullarda tanıdı. Son yıllarda öğretmenliğin eski saygınlığı ve statüsünü kaybettiği sıklıkla konuşulurken, pandemi dönemi öğretmenlik mesleğinin toplum tarafından nasıl algılandığının değişmesine vesile oldu. Mesleğin bilgi aktarmaktan çok daha fazlası olduğuna ilişkin farkındalık küresel ölçekte arttı. 

Öyle ki, arama motoru Google’ın verilerine göre, 2020 yılında internette en çok sorulardan bir tanesi “Nasıl Öğretmen Olunur?” idi. 

Dünyanın dört bir yanında öğretmenlik mesleği merak edilir, “Nasıl öğretmen olunur?” diye sorulurken, işin öznelerine, öğretmenlere kulak veriyoruz. 29 Haziran Salı gününden 3 Temmuz’a dek her gün saat 10.00’da yeni sorular sorulacak. Gün boyu, Değişim Elçisi öğretmenlerin yönelttiği soruları yanıtlayacak ve öğretmenlik mesleğini öğretmenlerle birlikte konuşacağız. Eğitimi dert edinen herkesi, öğretmenlik mesleğine ilişkin kalıp yargıları kırmaya ve “#NasılÖğretmenOlunur?” sorusuna öğretmenlerle bir arada yanıt aramaya davet ediyoruz. 

Nasıl Öğretmen Olunur Konuşmaları, Değişim Elçileri Yaz Buluşması kapsamında, ücretsiz olarak gerçekleşmektedir. Katılmak için, Yaz Buluşması’na bilet alın.