Değişim Elçileri Yaz Buluşması, 3 Temmuz 2021 Cumartesi günü saat 13:00 ila 18:30 arasında düzenlenecek.  2021 Değişim Elçileri Yaz Buluşması’nda yalnızca Değişim Elçileri’ne özel olarak gerçekleştirilen oturumların yanı sıra, Öğretmen Ağı’na dahil olan, tabir-i caizse ağa takılan herkesin beslenebileceği alanlar da yarattık.  Dileyen herkes, ücretsiz biletini alarak Yaz Buluşması’na katılabilir. Eğer çoktan biletinizi aldıysanız, Yaz Buluşması Alanı’nda görüşmek üzere!

 

Bilet Al   Buluşma Alanına Git#Değişim Elçileri #Yaz Buluşması2021’de Bir Araya Geliyoruz


 

Öğretmen Ağı’nı bir ağ yapan önemli bileşenlerden biri, her yıl ürettiklerimizi kutlayıp, bir sonraki seneye hazırlandığımız Yaz Buluşması’dır. Dönüp arkamıza baktığımızda, yıl boyu düzenlediğimiz yüzlerce etkinlik, onlarca adhokratik topluluk buluşması ve paneller, geliştirdiğimiz yaratıcı çözümler, hatta o çözümlerin derlendiği kitapçıklar, podcastler, videolar, hikâyeler görürüz. Her birini kutlar, bir sonraki seneyi düşünmeye ve planlamaya başlarız. Çeşitli illerden, farklı branş ve kademelerden yüzlerce Değişim Elçisi, Öğretmen Ağı paydaşları ve Destekçi Vakıflar olarak bir araya gelir, birbirimizden öğrenir, birlikte eğleniriz. Birlikteliğimizden güç alırız. 

2020-2021 dönemini pandemi dolayısıyla evlerde geçirsek de, bir arada paylaşmaya ve üretmeye devam ettik. Bir önceki Yaz Buluşması’ndan bu yana, tümü dijital ortamda 12.000’den fazla kişinin katıldığı 64 temada 206 etkinlik gerçekleştirdik, 141 paydaş işbirliği geliştirdik.

 


Made with Padlet

Öğretmen Ağı için artık bir gelenek haline gelen ve bu yıl 5.si düzenlenecek olan Değişim Elçileri Yaz Buluşması’nda olağanüstü yılda dahi birlikteliğimizden aldığımız güçle ürettiklerimizi kutlayacağız. Siz de, 3 Temmuz 2021 Cumartesi günü saat 13.00 ila 18:30 arasında dijital olarak düzenlenecek Yaz Buluşması’nın bir parçası olabilirsiniz.#YazBuluşması2021’e Nasıl Katılabilirim? 2021 Değişim Elçileri Yaz Buluşması’nda yalnızca Değişim Elçileri’ne özel olarak gerçekleştirilen oturumların yanı sıra, Öğretmen Ağı’na dahil olan, tabir-i caizse ağa takılan herkesin beslenebileceği alanlar da yarattık.  Dileyen herkes, ücretsiz biletini alarak Yaz Buluşması’na katılabilir. Yaz Buluşması’na Bilet Al


Biletimi Nasıl Alırım?

Biletleri tek kişiliktir ve ücretsizdir. E-posta adresinle alabileceğin biletle, Değişim Elçileri Yaz Buluşması 2021 alanına giriş yapabilirsin. Bileti almak için şu adımları izlemelisin:

+ Yukarıdaki kutudan “1”i seçip “Checkout”a tıkla.

+ Çıkan sayfaya, e-posta adresini, adını ve soyadını yaz. “KVKK kapsamında aydınlatma metnini okudum, onaylıyorum.” ile “I accept Attendify’s Terms of Service and Privacy Policy” kutucuklarına işaret koy ve “Register”a bas.

+ E-posta adresine bir mail gelecek. Bu, Festival'e kaydolduğun anlamına gelir.


Yaz Buluşması Bileti ile Neler Yapabilirim?

+29 Haziran 2021 Salı ve 3 Temmuz Cumartesi günleri arasında gerçekleşecek olan #NasılÖğretmenOlunur Konuşmalarına katılabilir;

+ Adhokratik toplulukları, gönüllülüğü, dayanışmayı, işbirliğini ve bir ağ olmayı keşfedeceğimiz Adhokrasi Arşivi’ni gezebilir;

+3 Temmuz 2021 Cumartesi günü herkese açık olarak gerçekleştirilecek oturumları izleyebilirsiniz.

Program

Nasıl Öğretmen Olunur? Konuşmaları I 29 Haziran 2021 Salı - 3 Temmuz 2021 Cumartesi

Her gün saat 10.00’da Değişim Elçilerinin sorduğu sorularla Nasıl Öğretmen Olunur Konuşmaları gün boyu devam eder.Değişim Elçileri Yaz Buluşması I 3 Temmuz 2021, Cumartesi

+13:00 - 13:50 Açılış Oturumu: Nasıl Öğretmen Olunur?

+ 15:00 - 16:00 Deneyim Paylaşımı: Nasıl Bir Topluluk Olunur?

+16:00 - 17:00 Adhokrasi Arşivini Keşfet I Yaz Buluşması Alanı (Herkese Açık)

+17:00 - 18:00 Panel: Farklı Odaklarda Öğretmenliğin Mesleki İtibarı I Yaz Buluşması Alanı (Herkese Açık)

+18:00 -18:30 Kapanış Oturumu: Nasıl Bir Ağ Olunur?Buluşma Alanı'na Girerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

+E-posta adresinizle giriş yaparken kendinize kolay hatırlayabileceğiniz bir şifre belirleyin.

+ Ardından profilinizi doldurmaya başlayın. Adınız ve soyadınız yeterli ama fotoğrafınızı eklerseniz Yaz Buluşması Alanı’nda daha kolay tanınabilirsiniz:)

+ İsterseniz Buluşma Alanı'na Attendify isimli mobil uygulamadan da biletini aldığın e-posta adresinle giriş yapabilirsin. Bunun için, Attendify uygulamasını telefonuna indirdikten sonra "Yaz Buluşması 2021"i bulman yeterli.
Milyonlarca insan pandemide şu sorunun cevabını merak etti: “Nasıl Öğretmen Olunur?”Son yıllarda öğretmenliğin eski saygınlığı ve statüsünü kaybettiği sıklıkla kamuoyunun gündemini meşgul ediyordu. 

 

TALIS 2018 sonuçlarına göre, Türkiye’deki ortaokul öğretmenlerinin yalnızca %26,0’ı öğretmenlik mesleğine toplumda değer verildiğini düşünüyor. 

Türkiye’deki ortaokul öğretmenlerinin yalnızca %64,7’si için öğretmenliğin birinci kariyer seçimi olduğunu söylüyor, OECD ortalamasında ise bu oran %66,5. 

 

Uzaktan eğitim sürecinde evlere kapanan milyonlarca veli ilk kez öğretmenlik yapmak zorunda kaldı. Çocukları öğretmenlerini bu kez evde ve bambaşka koşullarda tanıdı. Pandemi dönemi öğretmenlik mesleğinin toplum tarafından nasıl algılandığının değişmesine vesile oldu. Mesleğin bilgi aktarmaktan çok daha fazlası olduğuna ilişkin farkındalık küresel ölçekte arttı. 

Öyle ki, arama motoru Google’ın verilerine göre, 2020 yılında internette en çok sorulardan bir tanesi “Nasıl Öğretmen Olunur?” idi. Gelin, dünyanın dört bir yanında öğretmenlik mesleği merak edilir, “Nasıl öğretmen olunur?” diye sorulurken, işin öznelerine, öğretmenlere kulak verelim. Öğretmenlik mesleğini öğretmenlerle birlikte konuşarak, mesleğe ilişkin kalıp yargıları kıralım. Öğretmenlerin eğitimdeki dönüştürücü gücünü daha çok konuşarak, mesleğe ilişkin toplumsal algıyı dönüştürelim.#NasılÖğretmenOlunur Konuşmalarına Nasıl Dahil Olabilirim?

2021 Değişim Elçileri Yaz Buluşması kapsamında, pandemide milyonlarca insanın merak ettiği “Nasıl Öğretmen Olunur” sorusunu, öğretmenlerle birlikte yanıtlayacağız. 29 Haziran’dan 3 Temmuz’a dek her gün saat 10.00’da Değişim Elçileri yeni sorular soracak, Değişim Elçisi öğretmenlerin öğretmenlik mesleğine ilişkin kalıp yargıları tartışacağız. Kalıpları birlikte kırmak isteyen herkesi Yaz Buluşması Alanı’na bekliyoruz.


Yaz Buluşması’nı Kimler Düzenliyor?

Değişim Elçileri Yaz Buluşması, Öğretmen Ağı’nın kendisi gibi, kolektif bir emeğin sonucu. Öğretmen Ağı Ağ Etkileşim Sorumlusu Zeynep Hancı’nın koordinatörlüğünde, öğretmenlerin ortak aklı ve partner kurumların desteğiyle düzenlenen bir etkinlik. Yaz Buluşması Çalışma Grubu, 38 Değişim Elçisi öğretmenden oluşuyor.


Bahar Onur, Banu Yücetaş, Burcu Demir, Burcu Gümüştepe, Çağıl Ataç, Cansu Oluk, Ceren Karabıyık, Emine Beyaz Şenyuva, Esin Pak, Ezgi İdemen Hazar, Fatma Uludağ, Gamze Yatkın, Gizdem Ramsey, Gizem Ak, Gizem Ok Uluçay, Gökçe Bilge, Hacer Dağ, Hasan Dirik, Havva Alaşa, Kerem Çolak, Kübra Sadıç, Merve Şen, Miray Naciye İşler, Muhammed Atalay, Neriman Dorukan, Nesrin Karaduman, Okan Aksoy, Pınar Tıraş, Savaş Keskin, Şebnem Filiz Yapıcı, Sena Sarıbaş, Seval Binici, Sinem Keser, Soner Küçükgökmen, Sözer Vurgun, Yasemin Gültekin, Zeynep Alay, Zeynep Özge Ünal.


Buluşma’yı, Öğretmen Ağı Kolaylaştırıcı Ekip organize ediyor. Öğretmen Ağı Kolaylaştırıcı Ekip ile tanışmak için tıklayın.
2017'den Bu Yana Yaz Buluşmaları