« Geri dön

Yaratıcı Problem Çözme Programı Artık Dijitalde!

Koronavirüs salgınıyla Türkiye’de örgün eğitime ara verilip uzaktan eğitime geçilmesiyle birlikte, Yaratıcı Problem Çözme Programı’nın önemli bir kısmı dijital ortamlara uyarlandı. Dijitalleşen programda, Yaratıcı Problem Çözme sürecinin 5 adımı için 3 farklı çevrimiçi buluşma düzenleniyor. Her bir çevrimiçi buluşma, Öğretmen Ağı Değişim Elçileri tarafından gerçekleştiriliyor. Program, branş fark etmeksizin Türkiye’nin her yerinden öğretmenin katılımına açık. 

Ağ’ın uzun soluklu programlarından biri olan Yaratıcı Problem Çözme Programı, öğretmenlerin her gün karşılaştıkları problemlere yaratıcı çözümler geliştirmeleri için yeni bir yöntem öğrenmelerini sağlıyor. Program, dünyanın en etkili problem çözme yöntemlerinden biri olarak kabul edilen Tasarım Odaklı Düşünme metodolojisinin, öğretmenlerin ihtiyaçlarına uygun bir şekilde geliştirilmiş olan “öğretmence”sinden yararlanıyor. Programa katılan öğretmenler yeni bir metodoloji öğrenirken, aynı zamanda meslek hayatında karşılaştıkları zorlu bir probleme yönelik çözümü bizzat sahada uygulayarak geliştiriyor. Yaratıcı özgüvenleri artan öğretmenler, meslek hayatları boyunca beraberinde taşıyabilecekleri yaratıcı problem çözme becerisini kazanıyor. 

Öğretmenler, çevrimiçi buluşmaların yanı sıra www.yaraticiproblemcozme.org adresinde yer alan yaratıcı tariflerden, ısınma oyunlarından ve egzersizlerden faydalanabilir.

 


Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazla BilgiKabul Ediyorum