« Geri dön

www.yaraticiproblemcozme.org Yayında!

Bir öğretmen, ister mesleğine yeni başlamış, isterse de yıllarca deneyim sahip olsun; okul zillerinin çaldığı ilk günden seminer döneminin sonuna dek pek çok sorunla karşılaşıyor. Öğretmenlerin problemlerine çözüm geliştirmeleri için ihtiyaç duydukları; branşları, görev yaptığı kademe ya da çalıştığı okulun koşullarına bağlı olarak farklılık gösteriyor. Üstelik bu ihtiyaçları karşılamak her zamankinden daha güç. Çünkü hem eğitim hem dünya hızla değişirken, problemlerimiz gittikçe daha karmaşık hale geliyor ve kronikleşiyor. Peki, bugünün problemlerini hala eski yöntemlerle çözebilir miyiz? 

Yaratıcı Problem Çözme, içinde yaşadığımız dünyada ihtiyaç duyduğumuz yenilikçi ve yaratıcı düşünmenin kapılarını aralıyor. Öğretmenlerin yaratıcı özgüvenlerinin artması ve problemlere karşı farklı bir bakış açısı kazanması için, karşılaştıkları sorunlara yaratıcı çözümler geliştirebilmelerini sağlıyor. Tasarım Odaklı Düşünme metodolojisinin öğretmenlerin ihtiyaçlarına uygun bir şekilde geliştirilmiş olan “öğretmence”sinden yararlanıyor. 

Öğretmen Ağı'nın araçlarından biri olan Yaratıcı Problem Çözme Programı'nda 2017’den 2019 güz dönemine dek yüzlerce öğretmenin katılımıyla elde edilen deneyimlerden yola çıkılarak hazırlanan www.yaraticiproblemcozme.org websitesi, Tasarım Odaklı Düşünme metodolojisi aracılığıyla Yaratıcı Problem Çözme’yi dijital dünyaya taşıyor. www.yaraticiproblemcozme.org adresinde: 

  • Yaratıcı Problem Çözme'yi tanıyabilir,
  • Tasarım Odaklı Düşünme metodolojisini ve metodolojinin adımlarını öğrenebilir,
  • Program’da sıklıkla kullandığı egzersizleri ve problemlerinize çözüm geliştirmenize katkı sunacak tarifleri keşfedebilirsiniz. 


Türkiye’nin neresinde olursanız olun, artık Yaratıcı Problem Çözme ile tanışabilir, Tasarım Odaklı Düşünme metodolojisinden yararlanarak sınıflarınızı dönüştürebilirsiniz. Gelin, www.yaraticiproblemcozme.org adresinde buluşalım.

  Yorumunuzu paylaşmak ister misiniz?


Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazla BilgiKabul Ediyorum