« Geri dön

Yaratıcı Problem Çözme El Kitapçığı Yayında

21.yüzyılda değişim, hayatımıza her an yön veren, hızına ayak uydurmaya çalıştığımız bir olgu olarak karşımıza çıkıyor. Dünya sürekli değişip dönüşürken karşılaştığımız problemler daha da karmaşıklaşıyor, hatta kronik hale geliyor. Yaşadığımız sorunları çözmeye çalışsak da, umduğumuz değişimi çoğu zaman yaratamıyoruz. İçinde yaşadığımız yüzyıl bizi, problemlerimizi çözecek yeni yöntemler bulmaya itiyor. Çünkü bugünün sorunlarını eski yöntemlerle çözemiyoruz. Değişim potansiyeli olan, sürdürülebilir ve yaratıcı çözümlere ihtiyaç duyuyoruz. Bu yüzden yaratıcı problem çözme, 21. yüzyılın önemli becerilerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. 

Yaratıcı problem çözme becerisini ele almak ve bu beceriyi öğrenme ortamlarına taşımak için, Fark Yaratan Sınıflar ve Öğretmen Ağı işbirliğinde hazırlanan “Fark Yaratan Beceriler: Yaratıcı Problem Çözme” el kitapçığı yayında. Alanından uzmanlar tarafından çeşitli bakış açılarını ve yaratıcı problem çözme becerisini okullara aktarmak için ipuçları içeren kitapçıkta, Öğretmen Ağı Değişim Elçilerinden Gökhan Atik ve Duygu Aydoğan ile Kolaylaştırıcı Ekip’ten Derya Tombuloğlu, Fulden Ergen ve Zeynep Hancı’nın yazıları da yer alıyor.

Kitapçığı okumak için tıklayın.

  Yorumunuzu paylaşmak ister misiniz?


Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazla BilgiKabul Ediyorum