« Geri dön

#Yaratıcılığınaİnan'maya, Yaratıcı Özgüven Festivali'ne Davetlisin!

Bir resim çizersin, resimde dağlar, ırmaklar, ağaçlar, bir de güneş vardır. Dağları kahverengi, ırmakları mavi, ağaçları yeşil yaparsın da, içinden güneşi mora boyamak geçer. “Güneş mor olmaz, sarı olur” der bir başkası, bir daha güneşi sarıdan başka bir renge boyamaya cesaret edemezsin. 

Yaratıcı özgüven, o güneşi mora boyamaya cesaret edebilmendir. Yaratıcı olabileceğine, karşılaştığın problemleri çözmeye ve değişim yaratmaya dair kendine duyduğun inançtır

Her gün çocukların eğitimi için sayısız yaratıcı fikir bulan ve uygulayan öğretmenlerin yaratıcı özgüveninden aldığımız güçle, seni içindeki #Yaratıcılığaİnan’maya davet ediyoruz. Öğretmenleri ve mesleği fark etmeksizin eğitimle ilgilenen herkesi Yaratıcı Özgüven Festivali’ne çağırıyoruz. 

Festival, 3 Nisan 2021 Cumartesi günü, saat 13.00-17.30 arasında çevrimiçi olarak düzenlenecek. Ücretsiz olarak katılabileceğin festivale biletini hemen buradan alabilirsin.

 

Festivalde Neler Var?

Yaratıcılık evrenine “Merhaba” diyerek giriş yapacağın Açılış Sahnesi var.

1 öğretmenle 1 yazarı, yönetmeni, araştırmacıyı ve karikatüristi bir araya getirerek bildiklerini unutup yeniden öğrenebileceğin “Kalıp Kıran Sahne” var. 

Hatalarını paylaşarak ‘hatta’lara çevirebileceğin “Renkli Hatalar Sahnesi” var

Yaratıcı özgüvenini artırmak için her zaman ilham alabileceğin yazıların, çizimlerin, şarkıların, oyunların, sergilerin olduğu ve festival bitse de istediğinde kullanabileceğin “İlham Arşivi” var. 

Bir daha asla hata yapmaktan korkma diye, Hata Ödülleri’nin dağıtıldığı Kapanış Sahnesi var.

Sözün özü festival; öğretmenlerin, yazarların, öğrencilerin, yönetmenlerin, velilerin, çizerlerin, eğitim gönüllülerinin, nörologların ve yaratıcılığını kutlamak isteyen herkes için var. 

 

Festivalde Neler Yok? 

Bir sahneden öbürüne yetişmeye çalışırken ikisini de kaçırmak yok.

Sahnenin ön sıralarına yaklaşayım derken kalabalıklar arasında savrulmak yok. 

Soğumuş yemekler, uzun tuvalet kuyrukları yok. 

Yaş sınırı, sıkış tepiş otobüsler yok. 

Yağmurda ıslanmak, sıcakta terlemek yok. 

 

Festivalde yok yok.Festivale bilet almak ve ayrıntılı bilgi için: www.yaraticiozguvenfestivali.org


Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazla BilgiKabul Ediyorum