« Geri dön

Öğretmenliği #YenidenDüşün Paneli, 26 Kasım Perşembe günü saat 20.00’de

“Belirsizliklerin ardındaki yeni normali değil, yeni ihtimalleri arıyoruz. Bir araya gelerek sizi, içinde bulunduğumuz yeni imkânlar üzerine düşünmeye davet ediyoruz. Biz kim miyiz? Öğrencisinden ayrı kalsa da gidip balkonundan el sallayan, velilerin kaygısını paylaşan, uzaktan eğitim döneminde doğan boşlukları doldurmak için var gücümüzle çalışan öğretmenleriz.”

Değişim Elçileri yayınladıkları manifestoyla duyurulan “Bağlantılar” isimli çevrimiçi panel serisi başlıyor. Seri, “hepimizin eğitimde rolleri değişti, sorumlulukları dönüştü. Eğitimi yeniden düşünmemiz lazım.” diyen öğretmenlerin ihtiyaçlarına yanıt aramayı hedefliyor.

“Eğitimi Yeniden Düşün” başlığıyla düzenlenecek olan Bağlantılar’ın ilk bölümü, Öğretmenliği #YenidenDüşün başlığıyla 26 Kasım Perşembe günü saat 20.00’de Öğretmen Ağı Youtube kanalından yayınlanacak. Bölüm, Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, Değişim Elçisi Hamide Tıpırtın, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Tülin Şener’i konuşmacı olarak ağırlayacak. Bölümün moderasyonunu, Öğretmen Ağı Genel Koordinatörü Buket Sönmez üstlenecek. 

Bölümde konuşmacılar, eğitimin ana aktörlerinden öğretmenin değişen rolünü ve sorumluluğunu tartışacak, gelecekteki öğretmenliğin ve öğretmen pratiklerinin nasıl olacağına dair görüş ve önerilerini paylaşacak. 

Bağlantılar serisini kaçırmamak için şimdiden Öğretmen Ağı Youtube kanalına abone olabilir, bildirimleri takip edebilirsiniz.

Öğretmenliği #YenidenDüşün bölümünü kaydetmek için tıklayın.


Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazla BilgiKabul Ediyorum