« Geri dön

Öğretmenlerin Umut Veren Çözümleri Silver Lining for Learning'de

En zor zamanlarda bile, öğretmenlerin geliştirdiği çözümler tüm eğitimcilere umut veriyor. Pandemi sürecinde umut veren örneklere alan açmak için Harvard Üniversitesi, Indiana Üniversitesi, Melbourne Üniversitesi gibi dünyanın önde gelen üniversitelerin eğitim fakültelerinden akademisyenlerin oluşturduğu "Silver Lining for Learning" yayını son blog yazısında Öğretmen Ağı'nı ağırladı. 

Pandemiyle birlikte ortaya çıkan eğitimi yeniden düşünme ihtiyacına ve bu süreçte oluşan boşlukları öğretmenlerin doldurduklarına değinen yazı, Öğretmen Ağı'nın çalışmalarına ve Değişim Elçisi öğretmenlerin geliştirdikleri yaratıcı çözümlere yer veriyor.

Öğretmen Ağı Kolaylaştırıcı Ekip'ten Fulden Ergen ve Günalp Turan ile Eğitim Reformu Girişimi eski Araştırmacısı Merve Mert ve Da Vinci Öğrenme Öğrenme Akademisi'nden Tuğba İnanç'ın İngilizce kaleme aldığı yazıyı buradan okuyabilirsiniz. 

Harvard Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden Prof. Chris Dede ile Fulden Ergen ve Tuğba İnanç'ın konuk olacağı ve Türkiye'den eğitimde umut veren örneklerin paylaşılacağı Youtube canlı yayınını (İngilizce) 21 Kasım Cumartesi günü Türkiye saati ile 22.00'de yapılacak. Şimdiden takvimlerinize not alabilir, 21 Kasım'da bu adresten izleyebilirsiniz.


Sağlıklı günler dileriz. 

Öğretmen Ağı Kolaylaştırıcı Ekibi


Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazla BilgiKabul Ediyorum