« Geri dön

 

İçindeki #Yaratıcılığınaİnan’an öğretmenleri ve mesleği fark etmeksizin eğitimle ilgilenen herkesi bir araya getiren bir paylaşım ve kutlama alanı olan Yaratıcı Özgüven Festivali’nde yer alan İlham Arşivi’nde; “İlhama ihtiyacım var.” dediğinde sana kaynak olabileceğini düşündüğümüz oyunlardan konuşmalara; görsel sanatlardan yazılara onlarca içerik seni bekliyor.

Senin için İlham Arşivi’nden bir seçki hazırladık. Daha fazla ilham için 3 Nisan’a kadar https://www.yaraticiozguvenfestivali.org/ adresinden yaratıcılığa biletini alabilir, festival gününe kadar İlham Arşivi’nin derinliklerinde kaybolabilirsin.

 

Divandaki Terapist’ten Yetersizlik

"Küçüklük spekülasyonlarımın aksine, yetersizlik hisleri büyüdükçe geçmiyormuş demek ki..." - Divandaki Terapist

 

Zeynep Hancı’dan Mars

"Yaratıcılık, "Gece gece icat çıkarma şimdi." sonuçta; "Görünen köy kılavuz istemez." sözlerine rağmen Mars'a gitmek için planlar yapmak, hayaller kurmaktır. Mars bazen bir durak, bir yolculuk, bir girişim, bir icat, bir hayal, bir şarkı, bir kitap, bir resim; bazense Mars'ın ta kendisidir." - Zeynep Hancı

 

Seçil Kınay’dan Her Birimiz Bütünün Parçasıyız

Son dönemde haritalar üzerinden, dünya üzerinde kapladığımız alan, sınırlar, aidiyet gibi konularla meşgulüm. Bu eser, dünya haritası üzerine yaptığım rastlantısal çizimleri içeriyor. Aslında dünyada hiç bir yerin kimseye ait olmadığını, ve aslında her yerin herkese ait olduğunu anlatıyor bana. Her Birimiz Bütünün Parçasıyız, ve dolayısıyla tüm sınırların işlevsiz olduğunu düşünüyorum.

 

HMD’den “Nasıl Bir Yaratıcısın?” testi

Yaratıcılık sanılanın aksine bazı kişilere ya da meslek gruplarına ait bir ayrıcalık değil; hepimizin sahip olduğu, doğduğumuz andan itibaren bize eşlik eden bir beceri. Kısacası, hepimiz birer yaratıcıyız! Peki sen nasıl bir yaratıcısın? Gel birlikte keşfedelim.

 

Pinyata’dan Sen Olsan Bari Cover

7'den 70'e herkesin bildiği pop şarkısı "Sen Olsan Bari" bu kez ev yapımı funk stilinde. Keyifli dinlemeler!

 

Kubilay Özaydın’dan “Her şey mi yapılabilir bir beyaz kağıtla?

Yaratıcı özgüvenimizin nasıl zayıf kalabildiğine ve nasıl geliştirebileceğimize dair Kubilay Özaydın'ın kendi hayat deneyimlerinden örneklerle beraber önerileri içeren konuşmasını dinleyin.

 

Neslihan Uras’tan Olmak ya da Olmamak, Yaratıcılık #ÜzerineBirŞeyler

Dışımdan ne söylüyorum peki? Kendimi neye inandırmaya çalışıyorum? Yaratıcılık neydi, sadece bir eser üretmek değildi. Belki bir soruya verilen zekice bir yanıt, beklenmedik bir durum bir karşısında ortaya konan pratik bir çözüm ya da belki de yemek yaparken tarifte olmayan bir malzeme ekleyerek leziz bir tada ulaşma. Buna cidden inanıyorum.


Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazla BilgiKabul Ediyorum