Öğretmen Dayanışma Alanı açılışının sonunda açılış katılımcıları ile çekilen fotoğrafta katılımcılar alanın tabelası altında kameraya poz veriyor. Tabelada “Öğretmen Dayanışma Alanı” yazıyor. Tabelada yazının sol altında Öğretmen Ağı, sağ altında Sabancı Vakfı logosu bulunuyor.

Nitelikli eğitimin yeniden inşasında öğretmenlerin birlikte üretebileceği bir yer.
En çok ihtiyaç duyulan anda, dayanışmanın verdiği güçle yeniden ayağa kalkılabilecek bir yer.

Öğretmenlerden duyduğumuz bir diğer öncelikli ihtiyaç da bölgede öğretmenlerin bir araya gelebileceği fiziki mekan eksikliğiydi. Bu ihtiyaç doğrultusunda bölgedeki ihtiyaçlara karşılık verecek bir merkez projesi oluşturduk. Projenin merkezinde bir fiziki mekan olsa da hem bir araç hem bir depo hem de program ihtiyaçlarını da ekleyerek bölgenin farklı ihtiyaçlarına yanıt verecek, Ağ öreceğimiz bir yapı tasarladık. Bu yapıyı da “Öğretmen Dayanışma Alanı” olarak adlandırdık. Bu alanda yapılacak çalışmalara Bank ABC katkı sağladı. Fiziki mekanının kurulumunu gerçekleştiren ve ana destekçi olan da Sabancı Vakfı oldu.

Proje kapsamında hayata geçirilecek fiziki mekanın ana destekçisi olan Sabancı Vakfı ile konumu konusunda görüşmelerimiz sonucunda bir hayırsever iş insanı Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’nın da içinde yer aldığı arazinin bir kısmını da Öğretmen Dayanışma Alanı yapımı için Öğretmen Ağı’na tahsis etti. 

Alanda, öğretmen ihtiyaçları doğrultusunda tasarladığımız bir prefabrik yapı ve üç tane konteyner yer alıyor. Prefabrik yapı içinde atölye alanı, ofis, mutfak ve lavaboları barındırıyor. Üç konteynerden biri yatakhane, biri kütüphane ve bir tanesi de depo olarak planlandı. Alanın kurulumu tamamlandıktan sonra  6 Ocak 2024 tarihinde Hatay İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Harun Tüysüz, Sabancı Vakfı Genel Müdürü Sayın Nevgül Bilsel Safkan, Bank ABC Genel Müdürü Sayın Muzaffer Aksoy, Eğitim Reformu Girişimi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Erdal Yıldırım ve Adana, Mersin, Hatay, Gaziantep’ten Değişim Elçilerinin katılımıyla Öğretmen Dayanışma Alanı’nın açılışı gerçekleştirildi.

İki yıl boyunca Öğretmen Dayanışma Alanı’nda bölgedeki öğretmenlerin ihtiyaçlarına yanıt verecek çalışmalar yürütülecek. Aynı zamanda Öğretmen Ağı’nın yerel güçlenmesine destek verecek içgörüler toplanacak.

Ana Desteğiyle

Katkılarıyla

İletişim

Büyükdalyan Mahallesi, E-5 Karayolu Caddesi, Akpet Petrol Karşısı, Defne Otomotiv Yanı, Antakya/HATAY

E-posta: info@ogretmenagi.org

Öğretmen Dayanışma Alanı, etkinlik saatleri dışında hafta içi 10:00 -18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Galeri