GERİ

Interaction Focused Events

Aralık 16, 2023

Saat: 13:00-15:00

 

16 Aralık Cumartesi günü 13:00-15:00 saatleri arasında İstanbul’da Öğretmen Ağı ofisinde yüz yüze gerçekleşecek  “Etkileşim Odaklı Etkinlikler” etkinliğine davetlisiniz!

 

Öğrenme deneyimimin bir parçası olmak, kalıcı öğrenmenin ilk adımı olarak karşımıza çıkıyor. Etkileşimi artıran etkinlikler ve oyunlar ise, bu katılım odaklı öğrenme deneyimini oluşturmak için bize pek çok araç sunuyor. Peki, bunu sınıf ortamlarına taşımak nasıl mümkün? Sınıf ortamını, öğrencinin de aktif ve doğrudan katılımını destekler bir hale nasıl getirebiliriz? Bu sorulardan yola çıkan etkinlikte; sınıfta öğrencinin katılımını artırmak için hangi araç ve etkinliklerin kullanılabileceğine odaklanılacak ve bu etkinlikleri hem birlikte deneyimleyeceğiz. 

 

Deneyim odaklı bu etkinlikte, konuşmacı olarak İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitim Bölümünde çalışmalarına devam eden Dr. Birsen Sayınsoy Özünal; moderatör olarak da Öğretmen Ağı Değişim Elçisi Zeynel Özbalçık yer alıyor. Çantasına sınıf içinde kullanabileceği farklı araçlar, etkinlikler katmak isteyen herkesle 16 Aralık’ta buluşmak üzere!

 

Her branştan öğretmenin katılımına açık ve ücretsiz olan bu etkinliğe kaydolmak için aşağıdaki “Etkinliğe Kaydol” butona tıklamanız yeterli.

 

 

birsensay%C4%B1nsoy%C3%B6z.png

Birsen Sayınsoy Özünal

Oyun ve canlandırıcı etkinlikler dostu olan Dr. Birsen Sayınsoy Özünal 25 yılı geçkin bir süredir İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitim Bölümünde çalışmaya devam etmektedir. Yurtiçi ve yurtdışında öğretmen eğitimi ve yetiştirilmesine, yüz yüze ve online seminerlerle öğretmenlerle buluşmaya devam etmekte ve eğiticinin eğitimine yönelik çalışmalarını keyifle yürütmektedir. Öğrenmenin yaşı yoktur deyip öğrenme yolculuğuna ve öğrendiklerini paylaşmaya da devam etmektedir.

 

Zeynel%20%C3%96zlal%C3%A7%C4%B1k.png

Zeynel Özbalçık

Öğretmen Ağı Değişim Elçisi Zeynel Özbalçık 1963 Tokat doğumlu, eğitimin dönüştürücü etkisiyle daha güzel bir dünya için çaba gösteren bir sınıf öğretmenidir. Çocuk edebiyatı ile ilgilenmekte, Edebiyat Haber’de kitap incelemeleri ve öyküler yazmaktadır. “Kil -Tablet”, “Panzehir”, “Teneffüshane” ve “Papirüs” dergilerinde öyküleri yayımladı. Geçtiğimiz yıllar içinde birçok sunum, proje ve atölyede yer aldı. Öğretmen Ağı topluluğundaki bir grup arkadaşı ile “İğne Deliğinden Dünya” ve “Disiplinlerarası ve Kazanım Odaklı Oyunlar” kitaplarını yayımlandı. Halen Maltepe Bağlarbaşı İlkokulunda sınıf öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

 

When
2023-12-16 13:00 through 15:00
Location
Öğretmen Ağı Mekanı
Hacımimi mah. Serdarı ekrem cad. No.30/C Beyoğlu / İstanbul
╲╱