Besin Sepeti

Arka planı

Besin Sepeti, Öğretmen Ağı Değişim Elçileri arasından oluşan Disiplinlerarası Oyun Atölyesi (DOYA) grubunun oluşturduğu bir ısınma oyunudur. Oyun, 4 yaş ve üzeri gruplar ile, besin öğeleri ve sağlıklı beslenme konusu işlendikten sonra, öğrenilenleri pekiştirmek, ısındırmak ve öğrencilerin hareket etmesini sağlamak amacıyla doğrudan uygulanabilir. Fakat, oyunda kullanılan yöntem, tüm farklı branş, konu ve içeriklere uyarlanarak kullanılabilir. 

Disiplinlerarası Oyun Atölyesi (DOYA) grubunun tüm çalışmalarını buradan takip edebilirsiniz.


Besin sepeti nasıl uygulanır?

Her branştan öğretmenden tarafından tüm kademelerde uygulanabilir. Uygulama, branş, okulun koşulları, kademe, müfredat ya da öğrencilerin ihtiyaçları gözetilerek, uygulanacak eğitim ortamına uyarlanabilir. Her uygulama, uygulanıp farklı öğrencilerle buluştukça gelişmeye ve zenginleşmeye açıktır. Uygulama sürecinde edindiğiniz deneyimleri ve uygulamanın gelişmeye açık yönlerine dair önerilerinizi info@ogretmenagi.org adresine gönderebilirsiniz. Uygulama ilgili sosyal medya paylaşımlarınızda #DeğişimOkulda hashtagini kullanarak ve Öğretmen Ağı hesabını etiketleyerek, uygulamanın yaygınlaşmasına katkı sunabilirsiniz. Uyguladıktan sonra buradaki formu doldurarak geri bildirimlerinizi iletirseniz uygulamayı birlikte geliştirebiliriz.


Isınma Oyunları Nasıl Uygulanır?

Isınma oyunları, her branştan öğretmen veya eğitimci tarafından herkesle uygulanabilir. Isınma oyunları, hedef kitle dinamiklerine, ihtiyaçlarına ve ortama göre uyarlanabilir. 

Her ısınma oyunu, uygulanıp farklı kişilerle buluştukça gelişmeye ve zenginleşmeye açıktır. Isınma oyununa dair edindiğiniz deneyimleri ve çözümün gelişmeye açık yönlerine dair önerilerinizi Öğretmen Ağı - Çözüm Merkezi Geri Bildirim Formu’nu doldurarak iletebilirsiniz.

Uygulama sürecine yaratıcı düşünmeyi dahil etmek için Yaratıcı Problem Çözme becerisi ve Tasarım Odaklı Düşünme (TOD) metodolojisine dair daha fazla bilgi ve içeriğe www.yaraticiproblemcozme.org adresinden ulaşılabilir. 

Isınma oyunuyla ilgili sosyal medya paylaşımlarınızda #DeğişimOkulda hashtagini kullanarak ve Öğretmen Ağı sosyal medya hesabını etiketleyerek, oyunların yaygınlaşmasına katkı sunabilirsiniz. 

anket_icon.png
Çözümü uyguladığınızda, buradaki 
formu doldurarak
geri bildirimlerinizi paylaşır mısınız?