Her şarkısını ezbere bildiğiniz o çok sevdiğiniz sanatçı, sesinin güzel olmadığı gerekçesiyle okul korosuna girememişti.

Yaptıklarıyla herkese ilham olan arkadaşınız, bir zamanlar fikirleri yeterince yaratıcı değil diye ciddiye alınmamıştı.

Hayatınızda yeni ufuklar açan öğretmeniniz, kim bilir kaç kez “İcat çıkarma şimdi” diyenlerle karşılaştı. 

Ya onlar “Ne Bu Özgüven?” diyenleri dinleyip, denemekten vazgeçseydi? O zaman farklı bakış açılarıyla tanışamaz, hatalarımızdan öğrenemezdik. Tam düştüm derken yaratıcılığın gücüyle yeniden ayağa kalkamaz, karşılaştığımız kalıplara uymaya çalışırdık. Ve dünyada hiçbir şey değişmezdi. 

Yaratıcılık, bir cesaret işi. Bize “yapamazsın” diyen başkalarına kulak asmama, gözümüz korksa da ufukta sınır aramama, izlemek istediğimiz yolu çizebileceğimize dair kendimize güven duyma cesareti. 

Yaratıcı Özgüven Festivali, her gün karşılaştığı problemlere yaratıcı çözümler geliştiren öğretmenlerin cesaretinden aldığımız ilhamla ve güçle düzenleniyor. 13-14 Mayıs 2022 tarihlerinde Öğretmen Ağı Youtube kanalında dijital, 15 Mayıs 2022 Pazar günü ise İstanbul’daki Zorlu PSM Sky Lounge’da yüz yüze olarak gerçekleşecek olan Festival, bu yıl “Ne Bu Özgüven?” temasıyla gerçekleşiyor.

Festival yaratıcılığıyla cesaretini buluşturarak değişim yaratabileceğine inanan herkesi, “Ne bu özgüven?” diyenlere kulak asmayarak yaratmaya, üretmeye ve paylaşmaya çağırıyor.

Festival ile ilgili ayrıntılı bilgi almak, Festival sürprizlerinden haberdar olmak için e-bültenlere abone olmak ve Festival’in 15 Mayıs 2022 Pazar günü İstanbul’daki Zorlu PSM Sky Lounge’da yüz yüze olarak gerçekleşecek ayağına katılmak için yerinizi ayırtmak isterseniz www.yaraticiozguvenfestivali.org adresini ziyaret edebilirsiniz.