Veli ve Çocuk İlişkisi Üzerine İlham Verici Konuşmalarla Karşılaşmaya Davetlisiniz

Zorlu, belirsizliklerle dolu, kendimizin ve yakınlarımızın sağlığından endişe ettiğimiz bir dönemde veliler bir gecede sınıfın bir parçası haline geldiler. Zaman zaman, bir nevi öğretmen rolü üstlendiler. Bu dönemde Öğretmen Ağı Değişim Elçilerinin yoğunlaştığı bir konu da velilerin rolü ve çocuklarla iletişimi oldu. Peki, çocukların, öğretmenlerin ve velilerinin iletişiminin ve tanışıklığının her zamankinden daha farklı, daha güçlü olmasını gerektiren bu dönemde veli ve çocuk tanışıklığını nasıl yeniden keşfederiz?

Öğretmen Ağı topluluklarından biri olan Takımyıldız Topluluğu’ndan 13 Değişim Elçisi öğretmen, Tasarım Odaklı Düşünme metodolojisiyle 8 aylık bir araştırma ve çalışma dönemi sonunda, veli ve çocuk tanışıklığı ihtiyacına yönelik yaratıcı etkinlik, oyun, yöntem ve öneriler içeren Veli-Çocuk Tanışıklığı Kitapçığı’nı hazırladı.

6 Haziran Pazar 16:00-18:30 saatleri arasında Zoom üzerinden gerçekleştirilecek “Karşılaşmaya Davet: Veli ve Çocuk Tanışıklığını Nasıl Yeniden Keşfederiz?” etkinliği ile yaratıcı çözümler içeren Veli-Çocuk Tanışıklığı kitapçığını keşfetmek ve farklı paydaşlardan ilham verici konuşmalar dinlemeye davetlisiniz.

Karşılaşmaya Davet: Veli ve Çocuk Tanışıklığını Nasıl Yeniden Keşfederiz?

Tarih: 5 Haziran 2021, Cumartesi
Saat: 16:00 - 18:30
Yer: Zoom 

Açılış Konuşmacıları: Ali Osman Arabacı, Buket Sönmez, Çiğdem Tongal, Melike Ergün, Tülin Şener, Yeliz Düşkün

Yürütücüler: Besime Büşra Karakoyun, Çölban Dayıoğlu, Esin Ekinci, Gizem Ok Uluçay, Gökhan Atik, Gözde Uysal, Gülnaz Bekar, Meriç Dönmez, Neriman Dorukan, Özlem Ünal, Sedanur Ünlüoğlu, Sena Sezen Tulumoğlu, Sevilay Eş Şengül

Moderatör: Zeynep Hancı

Veli-Çocuk Tanışıklığı Kitapçığını incelemek için tıklayın.