Öğretmen Ağı’nı oluşturan sesler ilk günden bu yana çeşitlilik gösteriyor. Bu çeşitlilik Öğretmen Ağı’nı bir ağ yapan etkenlerden bir tanesi. Şimdi, yayınladığımız iki farklı bülten serisi ile bu sesleri Aposto’dan takip edebilirsiniz. 

Öğretmen Ağı’nda ilk günden bu yana, “Öğretmenler adına değil, öğretmenlerle birlikte.” cümlesi pusulamız olmuş durumda. Çünkü bir öğretmenin ihtiyacına en iyi öğretmenin kendisi cevap verebileceğini biliyoruz. “#DeğişimÖğretmenle başlar” ise ana sloganımız. Bu sözlerin, Öğretmen Ağı’nı tanıtmak için kurgulanmış cümleler olmadığını, öğretmenlerin dönüştürücü gücünün ne kadar etkili olduğunu depremlerin ardından bir kez daha gördük. Bu nedenle Öğretmenin Sesi bültenlerinde, eğitimin öznesi olan öğretmenlerin deneyim ve içgörülerini paylaşmayı, eğitime dair yapılacaklara öğretmenlerle birlikte akıl yürütmeyi, sahadan gelen ihtiyacı sizlerle buluşturmayı amaçlıyoruz.

Bir zamanlar hepimiz bir okul sırasındaydık. O sıralarda yaşadıklarımız hayatımızı şekillendirdi. Şimdi sıranın dışındayız ancak o sıralardan ne kadar uzaklaşırsak uzaklaşalım bir şekilde öğrenmeye, öğrenci olmaya devam ediyoruz.

Eğitimle bağı kopmayanların hikayelerini dinlediğimiz Sıra-Dışı Konuşmalar podcast serisinde sıranın arkasındaki ve dışındaki hayatın bağlantısını kurmayı hedefliyoruz. Sıra-Dışı Bülten ise, podcastte konuşulanları ve dahasını sizlerle buluşturuyor.

Yayınlarımızı incelemek ve abone olmak için tıklayın.