Biz Öğretmenler, Herkesi Eğitimi Yeniden Düşünmeye Çağırıyoruz

Salgınlar, yangınlar, depremler… Savaşlar, iklim krizi, yoksulluk… Değişen koşullar bizi her seferinde yeni bir normale sürüklüyor. Bildiklerimiz bugünü anlamamıza ancak yeterken, ileriyi görmek git gide zorlaşıyor. Eğitimin, okulların, öğrenmenin ve öğretmenin geleceği ise belirsizliklerle dolu. 

Bu yüzden, belirsizliklerin ardındaki yeni normali değil, yeni ihtimalleri arıyoruz. Bir araya gelerek sizi, içinde bulunduğumuz yeni imkânlar üzerine düşünmeye davet ediyoruz. 

Biz kim miyiz? 

Öğrencisinden ayrı kalsa da gidip balkonundan el sallayan, velilerin kaygısını paylaşan, uzaktan eğitim döneminde doğan boşlukları doldurmak için var gücümüzle çalışan öğretmenleriz. 

Şimdi de sizinle tanışmak istiyoruz. Gelin, yeni ihtimallerimizi birlikte tasarlayalım. Öğretmenlik, okul, veli; eğitimin içeriği, öğrencilik ve başarı… Eğitimin içine sıkıştığı kalıpları kıralım ve eğitim yaşantımızı şekillendiren tanımları yeniden yazalım. Eğitimle ilgilenen herkesle birlikte, bir arada olmanın verdiği güçle, eğitimi yeniden düşünelim.

Öğretmen Ağı Değişim Elçileri