Öğretmen Ağı’nı bir ağ yapan önemli bileşenlerden biri, her yıl Değişim Elçisi öğretmenlerin meslektaşları ve paydaşları ile birlikte üretilenlerini kutladığımız, bir sonraki seneye hazırlandığımız Değişim Elçileri Yaz Buluşması bu yıl #BirliktenUmutDoğar teması ile 3-4-5 Temmuz 2022’de Özyeğin Üniversitesinde gerçekleşiyor.

Yaz Buluşması her yıl; onlarca şehirlerden, farklı branş ve kademelerden öğretmenlerin birbirinden beslendiği ve birlikte ürettiği, çokça da eğlendiği bir eğitim festivaline dönüşür. Buluşma, Öğretmen Ağı’nda “Kavuştay” olarak da bilinir. Buluşma biraz çalıştaya benzer; herkes birlikte üretir ve çalışır. Biraz da kavuşmaktır, aynı çalışmalara katılan öğretmenler aylar sonra birbirini yeniden görür, yıl boyu ismini duyan ama hiç tanışmamış meslektaşların tanışma zamanıdır.

En son 2019 yılında yüz yüze gerçekleştirilebilen Yaz Buluşması 2020 ve 2021 yıllarında dijital olarak gerçekleşti. Bu süre içinde birlikteliğimizden aldığımız güç ve umut hiç azalmamış; birlikte üretmeye devam etmiş olsak da birbirimizi çok özledik. 

2022 yılında ise umut ve umutlu düşünmenin verdiği inanç ile bir arada ve dayanışma içinde olmak, değişim için çabalamak, birlikte üretmek için bir araya geliyoruz, kavuşmak üzere!