“Birlikte Yaratıcıyız, #YaratıcılıklaBirlikte’yiz!” Demek İçin Bir Araya Geliyoruz!

“Zor zamanlar” demekten bile yorulduğumuz zamanlar geçiriyoruz. Kriz üstüne kriz, mücadele üstüne mücadele derken, hangi soruna odaklanmaya çalışacağımızı düşünürken bile başımız dönüyor. İlk sarıldığımız şey yaratıcılık mı olmalı peki? Şimdi, yaratıcılığı konuşmanın sırası mı? 

Bizce evet. İçinde bulunduğumuz bu yeni dönemde karşılaştığımız problemler gün geçtikçe çeşitleniyor, farklılaşıyor. Bu da yaratıcılık ve yaratıcı düşünme becerilerinin öneminin artmasına sebep oluyor. Çünkü artık yeni dünyanın problemlerine, eski yöntemlerle çözüm geliştirmek pek mümkün olmuyor. Peki, yaratıcılık bireysel bir spor mu? Yoksa birlikte daha mı güçlüyüz?

Bir arada olmanın, sorunlara yaratıcı çözümler geliştirebileceğine inanıyoruz. Potansiyelimizi yükseltmek, kendi toplamımızdan daha büyük sonuçlara ulaşmak, 1 + 1’den 3 elde edebilmek için, ortak bir akıla, ortak bir amaca, ortak bir “iyiye” yüzümüzü dönüyoruz.

Ortak iyiliği tesis etmek için ihtiyacımız olan ise birlikteliğin gücünü sürdürmek. Toplumun tüm öznelerini gözeten, yalnızlaştırmayan, bir arada üretmeyi ve dayanışmayı ön plana çıkaran bir iyilik hayaliyle ve öğretmenlerin cesaretinden aldığımız ilhamla bu sene de yaratıcı özgüveni kutluyoruz. Çünkü yaratıcı özgüven, ortak iyilik için etkin bir çaba, inisiyatif ve birliktelik demek.

Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz Yaratıcı Özgüven Festivali’ Mehmet Zorlu Vakfı’nın ana partnerliğinde, 30 Eylül 2023 Cumartesi günü 13.00-17.00 saatleri arasında İstanbul’daki Zorlu PSM Sky Lounge’da “#YaratıcılıklaBirlikte” temasıyla gerçekleşecek.

Çünkü #YaratıcılıklaBirlikte, 

zor zamanlarda iyileşmeyi

ortak iyilik için bir arada üretmeyi ve

yalnız olmamayı başarırız.

“Birlikte yaratıcıyız; yaratıcılıkla birlikteyiz.” demek için buluşalım.

Festival’de yerini ayırtmak için tıkla >>