« Geri dön

Deprem Sonrası Yararlanabileceğiniz İçerikler

İzmir Seferihisar merkez üssünde gerçekleşen 6.6 şiddetindeki deprem bölgede ciddi bir tahribat ile sosyal ve psikolojik bir sarsıntı yarattı. Öğretmen Ağı olarak depremden fiziksel veya psikolojik olarak etkilenen, uzaktaki ve yakındaki öğretmen, idareci, ebeveyn ve çocukların bu dönemde yararlanabileceği çalışmaları Ağ’ın yaygınlaştırma gücü ile herkese açmak istiyoruz.

Aşağıdaki listede afet sonrası süreçte yararlı olabileceğini düşündüğümüz paylaşımları inceleyebilirsiniz. Yeni gelecek içerikleri güncel olarak sosyal medya hesaplarımız; Twitter, Instagram ve LinkedIn’den takip edebilirsiniz.

  • İhtiyaç Haritası İzmir Deprem Haritası formlar oluşturarak, bölgedeki ihtiyaçları gönüllüleri aracılığıyla ihtiyaçları tespit etti. Güncel ihtiyaç listesine ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
  • Teyit’in "Doğal afetlerde yanlış bilgiden korunmak için ipuçları" rehberine buradan ulaşabilirsiniz.
  • Teyit’in “Afet ve acil durum toplanma bölgeleri hakkında yardımcı olacak dijital araçlar” başlıklı yazısına buradan ulaşabilirsiniz.
  • Teyit Yolu’nun “Kriz anlarında şüpheli görüntülere nasıl yaklaşmalıyız?” adlı yeni bölümünü buradan izleyebilirsiniz.
  • AÇEV’in “Doğal Afetlerin Çocuklar Üzerindeki Olumsuz Etkilerinin Azaltılması için Yetişkinlere Yönelik Öneriler”ine buradan ulaşabilirsiniz.
  • Şehir Dedektifi’nin “Deprem Sonrası Çocukları Gözetecek Mekânsal Düzenlemeler için Öneriler”ine buradan ulaşabilirsiniz.
  • Ege Çağdaş Eğitim Vakfı deprem bölgesindeki ihtiyaçları listeledi. Güncel ihtiyaç listesine ulaşmak için buraya tıklayın.

Dayanışmanın gücüyle yeniden iyi olabileceğimize inanıyoruz.

Sevgiler,

Öğretmen Ağı Kolaylaştırıcı Ekibi


Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazla BilgiKabul Ediyorum