GERİ

Yaratıcılık Eğitimimin Neresinde?

Mayıs 18, 2022

Saat: 20:00-22:00

 

y%C3%B6f-renkli.png

 

 

 

Yaratıcı Özgüven Festivali kapsamında yapılıyor 

Festival ile ilgili ayrıntılı bilgi için: http://www.yaraticiozguvenfestivali.org/

Öğrenme  Tasarımları İşbirliğiyle:

 

Yaratıcılık aslında hepimizin sahip olduğu ve üzerine antrenman yaptıkça gelişen bir düşünme becerisi. Yaratıcı düşünme, hayatın her alanında hem sorunları çözmede hem de yeni şeyler üretmede en büyük yardımcılarımızdan biri. Peki, eğitim alanında yaratıcılık nasıl bir konumda yer alıyor? Eğitimde yaratıcılıktan nasıl faydalanıyoruz?


“Yaratıcılık Eğitimimin Neresinde?” etkinliğinde yaratıcılık kaslarımızı geliştirmenin sağladığı kazanımlar hakkında konuşacağız, eğitimde yaratıcılığın önemi üzerinde duracağız. Öğrenme Tasarımları’ndan Nurşah Yılmaz’ın ve Tuğba Çanşalı'nın konuşmacılığında, Değişim Elçilerinden Büşra Nur Serdar'ın moderatörlüğünde gerçekleşecek etkinlik için 18 Mayıs Çarşamba akşamı 20:00 - 22:00 saatleri arasında Zoom’da buluşalım.

 

Nur%C5%9Fah%20Y%C4%B1lmaz.png

Nurşah Yılmaz Hakkında

Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümünü okudu. Çocuk gelişimi, özel program geliştirme, özel ihtiyacı olan çocuklara yönelik program ve oyun tasarımı konularında çalışmalar yaptı. Hacettepe bünyesinde yürütülen ''Ulusal Çocuk Gelişim Zirvelerini'' koordine etti. Kendisi Öğrenme Tasarımlarında Eğitim ve Tasarım Genel koordinatörü olarak çalışmakta ve sosyal uyum, çocuk gelişimi, ergenlere yönelik program tasarımı, akran zorbalığına yönelik içerik ve oyun tasarımı konularında çalışmalar yapmıştır. Unicef işbirliğiyle ''GAP İdaresi Gençlik Çalışanlarına ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezi Çalışanlarına yönelik eğitimler vermiştir. Nurşah Yılmaz, farklı illerdeki Milli Eğitim Müdürlüklerinin girişimiyle organize edilen farklı konulardaki öğretmen eğitimlerinde de yer almış ve deneyimlerini paylaşmıştır. Kendisi Medipol Üniversitesinde dış ders öğretim görevlisi olarak dersler de vermektedir.

 

tu%C4%9Fba%C3%A7an%C5%9Fal%C4%B1.png

Tuğba Çanşalı Hakkında

Akdeniz Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünü okuduktan sonra yüksek lisansını Amerika’da SIT Enstitüsünde ‘Uluslararası ve Karşılaştırmalı Eğitim’ alanında yaptı. Uzun yıllardır deneyimsel öğrenme ve yaratıcı eğitim metotları alanında çalışan Tuğba Çanşalı, Avrupa Konseyi/Avrupa Akdeniz Gençlik Merkezi eğitim danışmanlığı yaptı ve bir çok uluslararası ve ulusal eğitimin koordinasyonunu ve program tasarımını gerçekleştirdi. 2006 yılında RCBS/Avrupa Konseyi Avrupa Akdeniz Gençlik programı Bölgesel Kapasite Geliştirme ve Destek Programları uzmanlığını yürüttü ve Erasmus gibi bir çok Avrupa Birliği programının eğitmenliğini ve proje koordinatörlüğünü yaptı, kendisi aynı zamanda T.C. Dışişleri Bakanlığı Ulusal Ajans’ın ilk ve uzun yıllardır çalışan eğitmenlerinden birisidir. Avrupa’nın bir çok ülkesinde organize edilen Toolfair adlı metot ve oyun fuarının Romanya ve Türkiye Koordinatörüdür. 2013 yılı itibari ile Öğrenme Tasarımları adlı sosyal girişimi kurdu ve eğitimde yenilikçilik ve yaratıcılığı geliştirme vizyonuyla çalışarak, kurumların ihtiyaçlarına özel oyunlar tasarlamakta ve sosyal uyum konusunda UNICEF ve bir çok sivil toplum kuruluşuyla eğitimler yürütmektedir.

 

b%C3%BC%C5%9Franurserdar.png

Büşra Nur Serdar Hakkında

1993 İstanbul doğumlu. Kırklareli Üniversitesi Felsefe bölümünden 2015 yılında mezun oldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan Rehberlik eğitimini tamamladı ve 2017 yılından beri İstanbul’da özel okullarda Rehber Öğretmen olarak görev yapıyor. Sakarya Üniversitesi Kariyer Danışmanlığı yüksek lisans eğitimini tamamladı. Öğretmen Ağı Değişim Elçisi ve Öğrenme Tasarımları, KAÇUV, TEGV gibi kuruluşlarda gönüllülük yapıyor.

 

 

Tarih
2022-05-18 20:00 - 22:00
╲╱