GERİ
Nisan 14, 2021

100 Yıllık Gizem: Disleksi

Nisan 14, 2021

Saat: 20:45-22:15

 

Okuma güçlüğü çeken çocukların sınıf ve okul ortamına uyum sağlamakta zorlanabilir ya da ötekileştirilebilir. Özellikle ilkokul ve okul öncesi öğretmenlerinin özel öğrenme güçlüğü kapsamında disleksi çocukları fark edebilmeleri ve düzenlemeler yaparak, öğrencilerin akademik ve duygusal gelişim alanlarına yönelik bir bakış açısı geliştirebilmeleri önem kazanıyor.

“100 Yıllık Gizem: Disleksi” başlıklı Karşılaşmalar etkinliği, özgül öğrenme güçlüğü olan Disleksi ve buna yönelik düzenlemelere odaklanacak. Denizli Öğretmen Ağı Topluluğu’nun organizasyonunu üstlendiği, Bora Deveci’nin konuşmacı ve Değişim Elçilerinden Meriç Dönmez’in moderatör olacağı etkinlik, 14 Nisan tarihinde 20:45 - 22:15 saatleri arasında, çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek. 

Karşılaşmalar, öğretmenlerin ya da farklı disiplinlerden kişilerin, ilham veren bir konuşma yaptığı ve katılımcılarla soru-cevap bölümü içeren etkinliklerdir. Etkinlik herkesin katılımına açık ve ücretsizdir ancak katılım kontenjanla kısıtlıdır. Lütfen kaydolmayı unutmayın!

 

 

Bora Deveci Hakkında

2000 yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinden mezun oldu. Aynı üniversitenin Eğitim Yönetimi ve Teftişi bölümünde yüksek lisansını tamamladı. 2001- 2004 yılları arasında Garanti Bankasında çalıştı. 2004 yılında MEB’e Rehber Öğretmen olarak atandı. Çeşitli tür ve düzeyde okullarda Rehber Öğretmen olarak çalıştıktan sonra 2015 - 2019 yılları arasında Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Şubesinde alan uzmanı olarak görev yaptı. Burada görev yaptığı süre içerisinde ilgili bölümün işleyişine katkı dışında Bağımlılık, İhmal – İstismar ve Danışmanlık Tedbirleri konularunda il koordinatörü olarak görev yaptı. 2019 yılından itibaren de Yenimahalle RAM ‘da müdür yardımcısı olarak çalışmaktadır. Uzun yıllardır Özgül Öğrenme konusunda alan çalışmacısı olarak çalışmalar yürütmektedir. Buna ilişkin Ankara Merkezli Disleksi Öğrenme Güçlüğü Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyesi olarak (2016-2018) görev aldı. 2020 yılında itibaren de alanın öncü STK’larından İstanbul Merkezli Türkiye Disleksi Vakfı’nın (TUDIV) Genel Sekreteri olarak görev yapmaktadır.

 

Meriç Dönmez Hakkında

1998 yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Programları ve Öğretim Bölümünden mezun oldu. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra 2002 yılında MEM’de özel eğitim sınıf öğretmenliği ile başladığı öğretmenliğe bir ilkokulda rehber olarak devam etmektedir. Bunun yanında AÇEV, ÖRAV ve Öğretmen Ağı’nda gönüllülük çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca İyi Babalar Platformu , Babalık ve Ötesi+ Platformlarında babalık ve erkeklikler üzerine çalışmalarını sürdürüyor.

 

 

 

╲╱
Çevrimiçi
* *

Zeynep Hancı ·

Üye Girişi

Yeni Kullanıcı

Dahil Ol ›

Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazla BilgiKabul Ediyorum