GERİ
Eylül 24, 2020

Yeni Döneme Uyum İçin Öğrencilere Yönelik Etkinlikler

Eylül 24, 2020

 

Yaşadığımız salgın, hayatımızda ciddi değişiklikler yapmamıza neden oldu. Çoğumuz, olağandışı bu süreçte alışkanlıklarımızı ve rutinimizi değiştirmek durumunda kaldık.  Salgın döneminin bir gereği olan fiziksel ve sosyal mesafenin  artması, çeşitli sosyal duygusal ihtiyaçların karşılanamamasına sebep oldu. Salgın sonrası eğitimin tüm paydaşlarının ciddi bir hazırlığa ve okula uyuma yönelik koruyucu ve önleyici çözümlere olan ihtiyacı ön plana çıktı. Peki, “Salgın sonrası öğrencilerin okula uyumunu nasıl sağlayabiliriz?”

Öğretmen Ağı Çevrimiçi PDR grubu’ndan ve Değişim Elçilerinden Banu Yücetaş, Esen Cansu Öztürk, Halil Yavaş, Mehmet Cemal Yıldız, Ramazan Özkan, Sabiha Sönmez, Selin Sırma Turhan ve Yasemin Gültekin, öğrencilerin salgın döneminde daha fazla ön plana çıkan sosyal duygusal ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamak amacıyla öğretmenlerle birlikte yapılabilecek “Sos-Duy-Kit”i geliştirdi. 24 Eylül Perşembe günü, saat 20:00 - 22:00 arasında Değişim Elçilerinden Banu Yücetaş ve Halil Yavaş yürütücülüğünde, Yasemin Gültekin moderatörlüğünde  dijital olarak gerçekleştirilen atölye çalışmasına katılan öğretmenler, sonrasında kendi okullarında dijital veya fiziksel olarak uygulayabilecekleri “Sos-Duy-Kit”te yer alan çözümlerden bazılarını deneyimledi.

Öğretmenden Öğretmene atölye, öğretmenlerin, ilgi ve uzmanlık alanlarından, bireysel ve mesleki becerilerinden yola çıkarak geliştirdikleri ve kendi iyi örneklerini meslektaşları ile paylaştıkları atölyelerdir.

 

banu_yucetas

Banu Yücetaş Hakkında:

Çukurova Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi mezunu olan Banu Yücetaş, AÇEV Anne Destek Programı Eğitimcisi ve Saha Danışmanı; aynı zamanda Öğretmen Ağı Değişim Elçisidir.                        

 

halil

Halil Yavaş Hakkında:

Uludağ Üniversitesi Psikolojik Danışman ve Rehberlik bölümünü 2016 yılında bitirdim. Şu anda Mardin Kızıltepe Karakuyu Ortaokulu’nda Psikolojik Danışman olarak görev yapıyorum. Aynı zamanda yaratıcı drama eğitmeniyim.

 

yasemin

Yasemin Gültekin Hakkında:

Yasemin Gültekin 2008 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu.13 senedir çeşitli özel kurumlarda PDR Uzmanı olarak görev yapan Yasemin Gültekin Çocuklar ve Şiddetsiz İletişim, Çocuklar ve Felsefe konuları ile yakından ilgilenmektedir.

 

 

╲╱
Çevrimiçi
* *
YOL TARİFİ

Zeynep Hancı ·

Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazla BilgiKabul Ediyorum