GERİ
Ekim 24, 2019

Yaşayan ve Yaşatan Kütüphaneler

Dijitalleşen dünyada, kitap okuma çocuklar için git gide daha zor kazanılan bir alışkanlık haline geliyor. Geleceği ise, geçmiş alışkanlıklarımız ve öğretilerimizle inşa edemeyiz. Peki, kütüphanecilik bu hızlı değişimin neresinde?

Koç Okulu Bilgi ve Belge Yönetim Uzmanı Neşe Özen’in konuşmacı olacağı ve Öğretmen Ağı Değişim Elçisi İnci Pehlivan’ın moderatörlüğünü üstlendiği Karşılaşmalar etkinliği, sürekli değişen ve dönüşen dünyada kütüphaneciliğin geleceğine odaklanıldı.

 

Neşe Özen Hakkında

1997 yılında İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 1998 yılından bu yana Koç Okulu Kütüphanesi’nde çalışmaya devam ediyor.Aynı kampüs içinde 1998-2004 yıllarında İlköğretim Kütüphanesi,  2004-2014 Lise Kütüphanesi, 2014 sonrasi İlkokul Kütüphanesi olmak üzere farkli seviyedeki okul kütüphanesinde görev aldı. Şu anda K-4 seviyesi için planlanan kütüphane programını uyguluyor. Bu programı Öğretmen Ağı'nda  paylaşarak öğrencilerin okuma, araştırma ve kütüphane kullanım kültürünü artırmak için okul kütuphaneleri ve ögretmen işbirliğiyle neler yapılabilir konusunda bir araya gelmek istiyor.

İnci Pehlivan Hakkında

2000 yılında Gazi Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünü, 2007 yılında Kocaeli Üniversitesi Eğitim Yönetimi, Denetimi ve Planlaması Yüksek Lisans programını tamamladı. Mezun olduktan sonra ODTÜ Geliştirme Vakfı Koleji'nde dört yıl çalıştıktan sonra Koç Okulu'nda çalışmaya başladı. 2004 yılından bu yana Koç Okulu'nda Sınıf Öğretmeni olarak çalışmaktadır.

 

 

╲╱
Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi Nazım Hikmet Salonu
Gülsuyu / No: 34050 / Gülsuyu Kavşağı
No:100
Maltepe / İstanbul 34848
Türkiye
YOL TARİFİ

Irmak Akıncı ·

Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazla BilgiKabul Ediyorum