GERİ
Kasım 08, 2017

İlkokul Öğretmenlerinin Kapsayıcı Eğitime Yaklaşımları: Türkiye-Almanya Karşılaştırması

“Özel gereksinimli öğrenci kimdir?” sorusu üzerine başlayan konuşma kapsayıcı eğitim bağlamında bu öğrencilerin konumlanmaları ve günlük konuşmalarda kullanılan ve resmi belgelerde yer alan terminolojik karmaşıklar ile devam etti. Daha sonrasında, Melike Acar Almanya ve Türkiye arasındaki demografik istatistiklerden ve yapılan araştırmanın bulgularından bahsetti. Konuşmanın sonuna doğru, araştırma sırasında kullanılan metodoloji ve içerikler dinleyiciler ile paylaşıldı. Kullanılan tutum ölçeklerindeki soru ve cümleler incelendi. Türkiye’de ortaya çıkan sekter demokratik tutumlar ve hak temelli olmayan uygulamalar konuşuldu.

Etkinliğin soru-cevap bölümünde, öğretmen katılımcılar özel gereksinimli öğrenciler bağlamında bulundukları okul ve kurumlardaki pratiklerden ve mevcut durumdan bahsetti. Eğitim fakültelerinden katılan öğrenciler, yine kapsayıcı eğitim kapsamında üniversitelerdeki öğretmen eğitimindeki uygulamalardan örnekler verdi.

Etkinlik Videosu İzle

 

 

╲╱
Santralİstanbul
Emniyettepe Mahallesi Kazım Karabekir Cd
No:2
Eyüp/Istanbul 34060
Türkiye
YOL TARİFİ

Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazla BilgiKabul Ediyorum