GERİ
Nisan 13, 2020

Adım Adım Yaratıcı Problem Çözme: 1.Adım - Tasarım Odaklı Düşünme Prensipleri

Dikkat! Başvurunuzun geçerli olması için duyuru metninde yer verdiğimiz anketi doldurmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Nisan 13, 2020

Saat: 16:00-18:00

"Her gün karşılaştığımız problemleri yeni bir bakış açısıyla çözmek mümkün mü? 

Yaratıcı Problem Çözme (YPÇ) Programı, ortak bir probleme çözüm üretmek üzere Tasarım Odaklı Düşünme metodolojisinden yararlanılan ve öğretmenlerin gruplar halinde çalışarak belirlenen bir probleme yönelik çözüm ürettikleri atölye serisidir. Program aracılığıyla öğretmenler, her gün karşılaştıkları problemlere farklı bir bakış açısıyla yaklaşır ve kendi problemlerine yaratıcı çözümler geliştirmek için yeni bir yöntem öğrenir. 

Yaratıcı problem çözme becerisinin yaygınlaşması ve programının çevrimiçi kanallarda da sürmesini sağlamak için, yeni ve dijital bir öğrenme deneyimi serisi tasarlandı. 13 Nisan 2020 Pazartesi günü, saat 16:00 - 18:00 arasında Değişim Elçilerinden Meriç Dönmez ve Mine Aksar yürütücülüğünde çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek olan serinin ilk “Öğretmenden Öğretmene” atölyesi, Tasarım Odaklı Düşünme Prensipleri'ne odaklanacak. Atölye, branş ya da deneyim fark etmeksizin tüm öğretmenlerin katılımına açık ve ücretsizdir ancak katılım 20 kişilik kontenjanla sınırlıdır. 


Peki, atölye serisine katılmak için izlemeniz gereken adımlar nelerdir?

  1. Atölye, etkileşimli bireysel ve grup egzersizleri içerir. Atölyeye aktif katılım gösterebilecek katılımcıların başvurması gerekmektedir.
  2. Atölyeye başvurmadan önce içeriğin ve sürecin gelişmesi ve etkisinin görünür kılınması için önem teşkil eden anket soruları cevaplamanız gerekmektedir. Ankete buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
  3. Anketi doldurduktan sonra şu an bulunduğunuz sayfanın aşağısında yer alan “etkinliğe başvur” butonuna tıklamanız gerekmektedir.
  4. Başvuruların sonuçları, branş ve kademe çeşitliliği ve cinsiyet dengesi göz önüne alınarak 12 Nisan Pazar günü e-posta yoluyla yapılacaktır. 
  5. Atölye ardından iletilen anketi dolduran katılımcılara, hem diğer “Adım Adım Yaratıcı Problem Çözme” atölyelerine katılım önceliği tanınacak hem de “Yaratıcı Problem Çözme: Anlama Adımı” kitapçığı iletilecek. 

Öğretmenden Öğretmene atölye, öğretmenlerin, ilgi ve uzmanlık alanlarından, bireysel ve mesleki becerilerinden yola çıkarak geliştirdikleri ve kendi iyi örneklerini meslektaşları ile paylaştıkları atölyelerdir.


Meriç Dönmez Hakkında

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Programları ve Öğretim Bölümünü 1998 yılında tamamladı. Bir süre banka ve özel kurumlarda çalıştı. 2002 yılında MEB’de Özel Eğitim Öğretmenliği’ne başladı. Halen Rehberlik Öğretmen olarak çalışmaktadır. Bunun yanında AÇEV (Anne Çocuk Eğitim Vakfı), Baba Destek Programı eğitimcisi ve saha danışmanı, ÖRAV(Öğretmen Akademisi Vakfı) Kısmi Zamanlı Eğitimci, İyi Babalar Platformu babalık savunuculuğu üzerine yetişkin eğitimi alanında çalışmakta; Öğretmen Ağı’nda Değişim Elçisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Mine Aksar Hakkında

1989 yılında Hatay’ın İskenderun ilçesinde doğdu.İlk, ortaokul ve lise öğrenimini Hatay’da tamamladı.2011 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünde lisansını tamamladıktan sonra aynı yıl İstanbul’a atandı.Öğretmenliğinin sekizinci yılında Yeşilköy Ermeni İlkokulu’nda Türkçe Öğretmenliği yapmaktadır.Aynı zamanda Yaratıcı Drama Sertifika Programını tamamladı.Çağdaş Drama Derneği gönüllüsü olarak çeşitli gönüllü çalışmalarda bulunmaktadır.

 

 

 

╲╱
Çevrimiçi

Zeynep Hancı ·
Üzgünüz, bu etkinlikiğe yer kalmamıştır.

Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. OK