GERİ
Eylül 28, 2019

Suriyeli ve Türkiyeli Çocuklar için Yan Yana Kutu Oyunu

Kapsayıcı eğitim uygulamalarının bilinirliğinin artmasına katkı sunmak için ise, "Kapsayıcı Eğitim: Mültecilik Alanındaki Sorunlar ve Fırsatlar" başlıklı toplantı, 28 Eylül'de SEÇBİR, Öğretmen Ağı ve Çağdaş Drama Derneği İstanbul Şubesi ortaklığında düzenlendi. Toplantıda, dramanın mültecilere yönelik kapsayıcı eğitim çalışmalarında kullanımına dair uygulama örneklerini 4 farklı atölyede uyguladık. Ardından panelde, farklı alanlardan uzmanların deneyimleri kapsayıcı eğitim uygulamalarını tartıştık. Forumda ise, kapsayıcılık ve mültecilik konusundaki mevcut durumu ve gelecekteki adımları katılımcılarla birlikte düşündük. Toplantının gerçekleşmesini mümkün kılan Değişim Elçileri, SEÇBİR, Çağdaş Drama Derneği İstanbul Şubesi, Birey ve Toplum Ruh Sağlığında İz Derneği (Bir İZ Derneği)'ne ve katılan herkese teşekkürler!

 

Pınar Şimşek Hakkında

Pınar Şimşek, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. International University of Japan’de MBA derecesini “İnternette Pazarlama” tamamladı. Türkiye’ye dönmesinin ardından ilkokul öğretmeni olmak için formasyon eğitimi aldı; 10 sene 4-8. sınıf Matematik öğretmeni, Fen Bilimleri öğretmeni ve departman başkanı olarak çalıştı. 2009 yılında anne, bebek, çocuk bilgi ve paylaşım sitesi olan Anneysen.com’u kurdu. Yıllar içerisinde alanında uzman yüzlerce çocuk sağlığı, eğitimi, psikolojisi uzmanına ve yüz binlerce anneye ulaşan Anneysen.com’u 2016 yılında sattı. Şimşek, 2017 yılından beri Bir İZ Derneği Genel Koordinatörü olarak çalışmaktadır. 2017-2018 yılları arasında YanYana-Suriyeli Çocuklar için Psikososyal Destek Projesi’nde proje koordinatörlüğü yaptı. Halen, Bir İZ Derneği’nde Avrupa Birliği tarafından desteklenen MüşterekProje-Stronger When Together Projesi’nde proje koordinatörlüğü yapmaktadır. Şimşek, ayrıca Tuvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) tarafından gerçekleştirilen Yarının İzleri Projesi kapsamında Çocuklar için Küresel Isınma kitabı ile Küresel Isınma Kutu Oyunu’nu geliştirdi.

 

 

╲╱
SantralIstanbul E1-301
Emniyettepe Kazım Karabekir Caddesi
No:2
Eyüp/İstanbul 34060
Türkiye
YOL TARİFİ

Günalp Turan ·

Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazla BilgiKabul Ediyorum