GERİ
Aralık 07, 2019

Yönetilen Değil, Yöneten olmak: Siyaset Okuryazarlık

“Siyaset Okuryazarlık: Yönetilen Değil, Yöneten Olun” başlıklı 1 Öğretmen 1 Akademisyen atölyesinde, sınıflarda demokratik bir katılım ortamı sağlama üzerine çalıştık. Yürütücüler Prof. Dr. Süleyman İnan ve Değişim Elçisi Gizem Ok Uluçay'a ve katılan herkese teşekkürler.

 

Süleyman İnan Hakkında

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Eğitimi Bölümü’nde profesör olan Süleyman İnan, sosyal alanlar üzerine kitap ve makaleler yazmaktadır. Topluma karşı bir sorumluluk projesi olarak dezavantajlı öğrenci gruplarına yönelik KÜBİY OKULU adıyla anılan “Küçük Bilim İnsanları Yetişiyor” projesini yürütüyor. “Genç Bilgi: Siyaset” kitabının yazarı olarak, 7.sınıftan itibaren genç ve çocukların siyaset bilgisini temel düzeyde öğrenmesi gerektiği fikrinin savunucusu ve bu yönde bazı incelemelerin müellifi.


Gizem ok Uluçay Hakkında

1982 Yılında İstanbul’da doğdu. Uludağ Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nü bitirdikten sonra Harvard University Graduate School of Education Differentiating İnstraction: Strategies for Effective Classroom Practice programını tamamladı. Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Yönetimi ve Denetimi Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Livcon Student Coach Training programını tamamlayarak öğrenci koçudur. Öğretmen Ağı değişim elçisidir. Sınıf öğretmeni olarak çalışmakta ve öğrencilerinin kendilerini gerçekleştiren bireyler olmalarını hedeflemektedir.

 

╲╱
Öğretmen Ağı
Hacımimi / Serdar-ı Ekrem Caddesi
No:30/C
Beyoğlu/İstanbul, Türkiye 34425
Türkiye
YOL TARİFİ

Zeynep Hancı ·

Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazla BilgiKabul Ediyorum