GERİ
Ekim 11, 2017

SINIR TANIMAYANLAR: KÜRESEL DÜNYADA ZORUNLU GÖÇ, MEDYA VE MİLLİ EĞİTİMİ GENEL BİR BAKIŞ

"Mülteci kimdir? Herkes mülteci olabilir mi? Evrensel bir tanımı var mı?" gibi sorularla derinleşip ve ortak zeminle buluştuktan sonra, “Türkiye’de mültecilerin eğitime erişmeleri konusunda yapılan gelişmeler neler?, Mülteci eğitimi mevcut eğitim sisteminin gelişip değişebilmesine katkı sağlayabilir mi? gibi soru başlıkları ile konu üzerine tartışıldı. Konuşmacı Ceki Hazan’ın açık kaynaklı kişisel web sitesi cekipedia.com üzerinden eğitim ve mültecilere dair toparladığı içeriklerin üzerinden geçildi. Eğitimle ilgili yerel ve küresel gelişmelerin nasıl takip edileceği konusunda bilgi paylaşımları yapıldı.

Soru-cevap kısmında Finlandiya ve Singapur örnekleri üzerinden Türkiye’deki eğitim sistemi üzerinden tartışmalar yapıldı. Sınıfında veya okulunda Suriyeli öğrenci bulunan katılımcılar, kendi deneyimlerinden örnekler paylaştı.

Etkinlik Videosunu İzle

 

 

╲╱
Santralİstanbul
Emniyettepe Mahallesi Kazım Karabekir Cd
No:2
Eyüp/Istanbul 34060
Türkiye
YOL TARİFİ

Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazla BilgiKabul Ediyorum