GERİ
Şubat 08, 2020

1 Öğretmen 1 Akademisyen: Sınıfımda Sanatı Nasıl Sevdiririm?

Şubat 8, 2020

Saat: 13:30-16:30

Kendinize ve sınıfınıza farklı bir bakış açısıyla bakmak, başka bir disiplinden beslenmek ister misiniz? Eğer cevabınız ‘’Evet!’’ ise, sizi öğretmenler ve farklı disiplinlerden uzmanların bir araya geldiği ‘1 Öğretmen 1 Disiplin’ atölye serisinin yenisine davet ediyoruz. “1 Öğretmen 1 Akademisyen: Sınıfımda Sanatı Nasıl Sevdiririm?” atölyesinde, iki alan arasındaki ortak meseleleri tartışmaya açacak, düşünerek sorgulayacak ve birlikte üreteceğiz.

Öğretmen Ağı Değişim Elçileri’nden Ayşen Akkan’ın ve Dr. Öğretim Üyesi Fatma Budak’ın  yürüteceği atölyede, kendinize ve sınıfınıza dair yeni perspektifler kazanacak, sınıfınıza götürebileceğiniz uygulamalar keşfedeceksiniz. Atölyeye katılmak isteyenleri 8 Şubat’ta 13:30-16:30 saatleri arasında Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Kampüsü Güzel Sanatlar Atölyesi’ne bekliyoruz. 

1 Öğretmen 1 Disiplin, bir öğretmen ve farklı disiplinden bir kişinin bir arada geliştirdiği ve disiplinlerarası etkileşimin eğitime nasıl katkı sunabileceğini ortaya koyduğu atölyelerdir. Atölye, branş ya da deneyim fark etmeksizin tüm öğretmenlerin katılımına açık ve ücretsizdir ancak katılım 30 kişi ile sınırlıdır. Lütfen başvurmayı unutmayın! 

 

Ayşen Akkan Hakkında

19 Mayıs Üniversitesi Sinop Eğitim Fakültesi Sınıf öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldu. 2008 yılında Sivas'ın Suşehri ilçesinde birleştirilmiş bir sınıfa atandı. Şimdi, Tokat'ın Yeşilyurt ilçesinde taşıma merkezli bir okulda 4 yıldır görev yapmaktadır.

Fatma Budak Hakkında

1980 yılında Tokat’ın Zile ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlk-orta ve lise eğitimini Zile’de tamamlamıştır. 2002 yılında Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümünden mezun olmuş ve 2 yıl MEB’e bağlı çeşitli okullarda sosyal bilgiler öğretmenliği yapmıştır. 2004 yılında Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Sosyal Bilgiler Eğitimi alanında yüksek lisansına başlamış ve aynı yıl Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ABD’na araştırma görevlisi olarak atanmıştır. 2013 yılında Atatürk Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Sosyal Bilgiler Eğitimi alanında “Sosyal Bilgiler dersinde (7.sınıf) doğal ve kültürel varlıklar aracılığı ile estetik değer eğitimi Tokat örneği” isimli tezini tamamlayarak Doktor unvanını almıştır. 2013 yılından itibaren Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Değerler eğitimi, sanat yoluyla Eğitim, sosyal bilgiler eğitimi, toplumsal cinsiyet çalışmaları alanlarında araştırma ve incelemeler yürütmektedir.

 

 

 

╲╱
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Kampüsü Güzel Sanatlar Atölyesi
Gaziosmanpaşa Üniversitesi
Taşlıçiftlik Yerleşkesi
Merkez /Tokat 60250
Türkiye
YOL TARİFİ

Irmak Akıncı ·

Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. OK