GERİ
Mart 07, 2020

Seyirci Kalma, Sorumluluk Al

Mart 7, 2020

Saat: 13:00-16:00

 

“Akran zorbalığı” son yıllarda sıkça duyduğumuz kavramlardan biri. Okullar başta olmak üzere çocuk ve gençlerin sosyalleştiği her yerde karşılaşabileceğimiz bu durum genelde “bir ya da birden çok kişinin kasıtlı ve tekrarlayan bir biçimde diğer kişiyi sindirmek, korkutmak, yıldırmak, rahatsız etmek amacıyla yaptığı davranışlar bütünü” olarak tanımlanabilir. Öğrenme ortamlarında, zorbalığa seyirci kalmamak ve sorunun muhatabı olan aile, öğretmen, öğrenci, idareci vb. tüm paydaşları dahil etmek bütüncül bir değişim ve farkındalık için önemli.

“Seyirci Kalma, Sorumluluk Al” başlıklı atölye, drama yöntemini kullanarak akran zorbalığı hakkında farkındalığı ve pratikleri geliştirmeyi hedeflemektedir. Öğretmen Ağı Değişim Elçisi Murat Işık’ın yürütücülüğünde 7 Mart Cumartesi günü, 13:00 - 16:00 saatleri arasında, Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Gültepe İlkokulu Hayal Odası’nda gerçekleşecek. 

Öğretmenden Öğretmene, öğretmenlerin, ilgi ve uzmanlık alanlarından, bireysel ve mesleki becerilerinden yola çıkarak geliştirdikleri ve kendi iyi örneklerini meslektaşları ile paylaştıkları atölyelerdir. Etkinlik, branş ya da deneyim fark etmeksizin tüm öğretmenlerin katılımına açık ve ücretsizdir ancak katılım kontenjanla sınırlıdır. Lütfen başvurmayı unutmayın! 

 

Murat Işık Hakkında

İlk, orta ve lise eğitimini doğduğu şehir olan Batman Kozluk’ta tamamladı. 2016 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Bölümü’nden mezun olduktan sonra Batman Kozluk Hürriyet Ortaokulu’na öğretmen olarak atandı. 2 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra Çayhan İlkokulu-Ortaokulu’nda Okul Müdürü olarak çalışmaya başladı. Tiyatro yönetmenliği, oyunculuğu ve yaratıcı drama ile ilgili çalışmalarına devam ediyor. Öğretmen Ağı Değişim Elçisi olarak Ağ’da yer alıyor.

 

 

 

 

╲╱
Gültepe İlkokulu Hayal Odası
Batman
Türkiye
YOL TARİFİ

Zeynep Hancı ·
Üzgünüz, bu etkinlikiğe yer kalmamıştır.

Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. OK