GERİ
Mayıs 14, 2020

Pandemi Sürecinde Özel Gereksinimli Çocuklara Nasıl Destek Oluruz?

Mayıs 14, 2020

 

Ebeveynlerin desteği ve öğretmenlerle işbirliği, özel gereksinimli çocukların davranışı ve performansı üzerinde kayda değer düzeyde iyileşme sağlar. Pandemi koşullarında, özel gereksinimli çocuklar da uzaktan eğitim sistemine dahil olmak durumunda kaldı. Peki bu dönemde, hepimiz gibi evlerinde bulunan özel gereksinimli çocuklara nasıl destek oluruz? 

“Pandemi Sürecinde Özel Gereksinimli Çocuklara Nasıl Destek Oluruz?”da, pandemi koşullarında özel gereksinimli çocukların mevcut koşullarına değinerek; ihtiyaç, deneyim ve çözüm önerilerini tartışmaya açtık. Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Dr. Ülkü Akyol Ardıç’ın konuşmacı olduğu etkinlikte moderasyon, Manisa Değişim Elçisi Sözer Vurgun tarafından üstlenildi. 

Karşılaşmalar, öğretmenlerin ya da farklı disiplinlerden kişilerin, ilham veren bir konuşma yaptığı ve katılımcılarla soru-cevap bölümü içeren etkinliklerdir. Dijital Karşılaşmalar Türkiye’nin her yerinden eğitimcilerin katılımına açık ve ücretsizdir, ancak katılım kontenjanla kısıtlıdır.

 

Dr. Ülkü Akyol Ardıç Hakkında

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. “Otizmde Dikkat Eksikliği” hakkında yaptığı çalışma 86 ülkenin katıldığı kongrede en iyi araştırma ödülüne layık görülen Dr. Ülkü Akyol Ardıç’ın 35’in üzerinde makalesi bulunmakta olup evli ve bir çocuk annesidir.

Sözer Vurgun Hakkında 

2001 yılında, Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Coğrafya Öğretmenliği bölümünden mezun oldu.Halen Manisa’da Coğrafya Öğretmeni olarak çalışmaktadır. Dokunsal Eğitim Materyalleri Atölyesi’nin kurucusudur. Hayatının merkezine koyduğu çocuklar ve engeli olan bireyler için projeler yürüten Vurgun; bu kapsamda ulusal ve uluslararası ödüller kazanmıştır. Başımıza icat çıkaran, mucit olan, buluşlar yapabilen, araştırma geliştirme laboratuvarlarında insanlığın gelişimine katkı sağlayacak gençlerin yetiştirilmesine katkıda bulunacak öğretmenler ile köprüler kurmak için projelerine devam etmektedir.

 

 

 

╲╱
Çevrimiçi

Irmak Akıncı ·

Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazla BilgiKabul Ediyorum