GERİ
Nisan 11, 2020

Pandemi Günlerinde Hijyen Kuralları

Nisan 11, 2020

Saat: 16:00-17:30

İçinden geçtiğimiz salgın döneminde, dikkat etmemiz gereken hijyen kuralları nelerdir?

Dijital Karşılaşmalar serisinin yenisi, “Pandemi Günlerinde Hijyen Kuralları” başlıklı buluşmamız, Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi Klinik Eğitim Süpervizörü Ebru Dönmez’in konuşmacılığında ve Değişim Elçilerinden Nilgün Kutluata moderatörlüğünde, 11 Nisan Cumartesi günü 16:00-17:30 saatleri arasında çevrimiçi (webinar) olarak gerçekleşecek. 

Karşılaşmalar, öğretmenlerin ya da farklı disiplinlerden kişilerin, ilham veren bir konuşma yaptığı ve katılımcılarla soru-cevap bölümü içeren etkinliklerdir. Dijital Karşılaşmalar Türkiye’nin her yerinden eğitimcilerin katılımına açık ve ücretsizdir, ancak katılım kontenjanla kısıtlıdır. Lütfen başvurmayı unutmayın! 

 

Dijital Karşılaşmalar’a Nasıl Katılabilirim?

Dijital Karşılaşmalar için Zoom isimli aracı kullanıyoruz. Bu sayede, Türkiye’nin neresinde olursanız olun cep telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan bağlanarak etkinliğe katılabilirsiniz. 

Aşağıda süreci kolaylaştıracak bilgileri bulabilirsiniz. "Etkinliğe Kayıt ol" butonuna tıklayıp kaydınızı gerçekleştirdikten sonraki 15-20 dakika içinde, Dijital Deneyim Paylaşımı için onay e-postası gelecektir. Onay e-postasında, etkinliğin zamanı geldiğinde tıklayarak Dijital Deneyim Paylaşımı’na katılabileceğiniz bir link yer alıyor. Daha detaylı bilgi için aşağıdaki yönergeleri inceleyebilirsiniz. 

  • Bilgisayarda Zoom nasıl kullanılır? Rehberine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
  • Zoom’u telefonunuza indirdikten sonra nasıl kullanacağınızı anlatan rehbere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
  • Eğer webinara telefonunuzdan kullanacaksanız, öncelikle Zoom’u telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Telefonunuz Android ise (Samsung, Huawei, Nokia vb.), buradaki linke tıklayarak Google Play’den; iPhone ise buradaki linke tıklayarak Apple Store’dan Zoom’u indirebilirsiniz.

 


Ebru Dönmez Hakkında

Koç Üniversitesi Hemşirelik Lisans (2003), İstanbul Üniversitesi Halk Sağlığı Hemşireliği Yüksek Lisans (2010) mezunudur. 2007 yılından bu yana Amerikan Hastanesi’nde Koroner Yoğun Bakım Hemşiresi, Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi olarak çalışmış; 2020 itibariyle Klinik Eğitim Süpervisorü olarak görev yapmaktadır. Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi’nin Okulda Hijyen sosyal sorumluluk projesinin eğitmenidir.

Nilgün Kutluata Hakkında

1985’te Muğla’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Muğla-Ortaca’ da tamamladı.2007’de Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. 2008 yılında İstanbul’da sınıf öğretmenliğine başladı. 2012’den beri eğitimde drama yöntemiyle çalışmaktan keyif almakta ve kendini bu alanda geliştirmektedir. Öğrenci ve veli sahne çalışmaları ile çatışma çözme becerilerine yönelik çalışmalar yaptı. 2016’da Uluslararası Öncü Eğitimciler Derneği’nin Üsküp’te gerçekleştirilen Sınıf Öğretmenleri Zirvesi-II’ de öğrenci-veli işbirliğini ele alan çalışmalarını sundu. Yerel düzeyde yürüttüğü proje ve çalışmalar ile çocuklara kitap okuma sevgisini geliştirmeye yönelik çalışmalarından çeşitli ödüller aldı. Halen bir devlet okulunda sınıf öğretmenliği yapan Kutluata, Öğretmen Ağı Yaratıcı Değişim Elçilerindendir.

 

 

 

 

 

╲╱
Çevrimiçi

Irmak Akıncı ·

Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. OK